İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. 100-120 Bin Lira Arası Alınabilecek Otomobiller

100-120 Bin Lira Arası Alınabilecek Otomobiller

100-120 Bin Lira Arası Alınabilecek Otomobiller

Otomobil seçimi yapılırken nelere dikkat edilmeli ?

Bir otomobil almak istiyorsunuz fakat 10 larca alternatif kafanızı mı karıştırıyor ? Öncelikle ne istediğinizi bilmelisiniz. Beklentilerinizi belirlemeden sizi tatmin edecek seçimi yapabilmeniz düşük bir ihtimal. Her otomobilin başarılı ve başarısız olduğu kısımlar vardır. Sizin seçmeniz gereken hangi başarılı yönlere ihtiyacınız olduğu. Kişiden kişiye çok görecelilik gösteren bir mukayese olabilir.

Önceliklerinizi belirleyin.

Vereceğimiz başlıklar sayesine kafanızda ne istediğiniz yavaş yavaş şekillenmeye başlayacaktır. Konfor, Performans, Donanım, Güvenlik, Ekonomik.. Cevabınız hepsi mi ? O zaman Bmw 1.16d Audi A3 gibi seçenekler bu kriterlerin bir çoğunu karşılamakta. Fakat 100-120 bin bandında değerlendirecek olursak bu fiyatlara nispeten düşük model ve kilometreli araçlar alınabilmekte. Eğer bakışlarınızı sıfır otomobillere çevirecek olursanız Volkswagen Golf 7 güzel bir seçim olabilir. Hiçbir konuda yetersiz değil, fakat çoğu konuda da sınıfının önde gelenlerinden değil. Tamamen standart bir otomobil.

Ford Focus güzel bir seçim olabilir. Yol tutuşu konusunda sınıfının en iyisi diyebiliriz. Yüksek yol tutuşu limitlerine sahip bu otomobil, virajlı yollarda ne yaptığınızı bilerek biraz şımarmak isterseniz yüzünüzü rahatlıkla güldürebiliyor. Günümüzde güncel çoğu otomobil gayet ekonomik olarak yeterlilik sağlayabilen otomobillerdir. Eğer ekonomik yönü baskın bir otomobil isterseniz Renault Dci motorlara yönelebilirsiniz, rekor seviyede tüketimler sunan ve yürütme maliyeti düşük motorlar ile sektörde başarı sağlamış motorlara sahiptir.

Nissan ve Renault ortaklığından doğan Qhasqai 1.5 Dci ve 1.6 Dci güzel bir anternatif olabilir. Lüks suv görünümüyle tasarım olarak da epey beğeni toplamış bir model. Performans ihtiyacı olan birisi 1.6 Tdi Volkswagen Passat alırsa hüsrana uğrayabilir. Vag grubu gayet makul duruyor. Eğer sürüşlerinizi terapiye çevirmek ona baktığınızda yüzünüz gülsün, otomobili daha çok kullanabilmek için kendinize bahane üretin istiyorsanız ütopik bir seçenek; Mazda Mx-5… Japon mühendislerin güncel şartlarda saf sürüş makinesi yapmak için kafa patlattığı ve başarılı olduğu lezzetli bir otomobil. Ailenin 2. üyesi olabilir. 2 Kişilik olması pratiklik ve kullanışlılıktan uzak fakat hayat standartlarınızı ve aldığınız zevki katlayacak bir otomobil.

Model beklentinizi biraz aşağıya çektiğiniz takdirde orta/üst segment otomobil olarak Volvo S60 harika bir tercih olacaktır. Aileniz ile güvenliğin ve konforun üst seviyelerde olduğu bu otomobil sadeliği ile sizi mutlu edecektir. Hafta sonları doğayla iç içe olmak zorlu yolları aşmak gibi içinizde beklettiğiniz bir hayaliniz varsa bu seçenek sizi cezbedecektir. Dacia Duster 1.5 Dci 4×4. Arazi performansı standart bir sürücü için yeterli seviyede olan bu 4 çeker Dacia modeli geçtiğimiz günlerde makyajlanarak Dacia’nın marka algısını yıkarcasına bir çıkış yaptı. Ekonomi ve yürütme maliyetlerini minimum düzeyde tutup arazide biraz şımarabileceğiniz makul bir otomobil. Çocuklu bir aileniz varsa, aracı park ettikten sonra dönüp dönüp onu tekrar seyretmek isteyebileceğiniz bir otomobil.

Aynı zamanda almanvari Station Kültüründen hoşlanıyorsanız Vag grubunun güzel bir harmanı; Seat Leon Station Vagon son zamanlarda fazlasıyla dikkat çeken ve mantıklı bir otomobil. Peugeot 308 1.6 Hdi motoru ile her anlamda tatminkar ve kaliteli bir seçenek. Fransız otomobilleri ön yargısını yıkmaya hazır iseniz Peugeot 308 size göre. Yükselişte olan ve marka imajını sil baştan değiştiren Peugeot’un ürün gamında 100-120 bin tl fiyat aralığında güzel seçenekler bulunmakta.

Yorum Yap

Yorum Yap