İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. 2016 Model Volvo S80 İncelemesi

2016 Model Volvo S80 İncelemesi

2016 Model Volvo S80 İncelemesi

Bir araçtan ne beklersiniz? Şahsen bir araçta en önemli özellik konforlu olmasıdır. Hem sürüş için hem de iç aksamı açısından konforlu bir araç beklentilerin çoğunu karşılayacaktır. Tabii, performans ve yakıt tüketimi de çok önemli özellikler bazılarıdır. Volvo S80 bu özelliklerin her birini içeriyor. İsveçli bir üretici olan Volvo oldukça lüks bir araç üretmiş. S80 oldukça yüksek bir performans veriyor ve buna rağmen tasarruflu bir yakıt tüketimi var. Rahat kullanım için hiçbir şeyden kaçınılmamış. Araca bindiğinizde kendinizi gerçekten özel hissediyorsunuz. Hele aracı kullanmaya başladığınızda altınızda yatan o güçlü motor ayaklarınızı yerden kesiyor.

Volvo S80 birden fazla seçeneğe sahip olan bir araç olarak tasarlanmış. Benzinli ve dizel olarak seçim yapabiliyorsunuz. Bu da yakıt tüketimini etkiliyor. Araç dört silindire sahip ve önden çekişli. 1.6 cc hacimli bir motora sahip olan bu motor 115 beygir gücüne sahiptir. Ancak benzinli araç seçeneğini seçerseniz çok daha yüksek bir performansa erişebilirsiniz. 2.0 cc hacimli benzinli motora sahip olan model S80 245 beygir gücüne sahiptir. Tabii bu rakamlar ayağınızın yerden kesileceğini garantiliyor ancak dizel motor da oldukça yüksek bir performansa sahip. Araç oldukça büyük bir boyuta sahiptir ve beş metreye yakın uzunluğa ve 2 metreye yakın bir genişliğe sahiptir. Bu genişlik aracın içerisine de yansıyor ve çok rahat koltukları var. Bacak mesafeleri oldukça geniş. Sürüş esnasında hem sürücünün hem de diğer yolcuların çok rahat edecekleri kesin gibi gözüküyor. Bu genişlik aynı zamanda bagajda da bulunuyor.

Tam 480 litre olan bagaj hacmi size her zaman yetecek bir boyuta sahip gözüküyor. Diğer Volvo arabalarda olduğu gibi bu modelde de çok rahat ve ergonomik koltuklar kullanılmış. Beliniz ve boynunuz sürüş boyunca çok rahat edecek. Opsiyonel olarak deri koltuk döşetebilirsiniz. Bu koltuklarda artıdan bir de ısıtma sistemi yer alıyor ve zorlu kış şartlarında da üşümeden konforlu bir yolculuk yapabiliyorsunuz. Aracın içindeki panel her türlü değişkeni kontrol edebileceğin bir düzeneğe sahip ve kullanımı oldukça basittir. Klima, ısıtıcılar, müzik ve diğer değişkenleri buradan kontrol edebiliyorsunuz. Aracın içinde bardak tutucularından, ön cam tutucularına kadar rahat bir sürüş için eklenmiş pek çok lüks ayrıntı bulunuyor. Araçta güvenli bir sürüşü garanti eden onlarca mekanizma mevcuttur. Şerit okuma sistemi, yakınlık ölçer, hareketli nesne takip sistemi bunlardan sadece bazılarıdır. İsterseniz araca opsiyonel olarak pek çok ekleme yapılabiliyor ve daha da güvenli bir araç ortaya çıkarabilirsiniz. Örneğin, yol işaretlerini okuyabilen bir sistem yükleyebiliyorlar.

Peki, bunca özelliği sunan Volvo S80’in fiyatı nedir? Aracın fiyatı 157.000 TL civarından başlıyor ve yaptırmak istediğiniz eklemelere göre fiyat artıyor. Sağladığı konforlu ve güvenli sürüşleri düşününce ve buna o güçlü motoru ve yüksek performansı ekleyince fiyatın normal olduğunu göreceksiniz. Tabii bu yüksek seviye araca daha uygun bir fiyata erişmek istiyorsanız ikinci el almayı düşünebilirsiniz. Bu durumda fiyat 100.000 TL civarına hatta yüksek kilometreli olanlarda daha da gerileyebiliyor. Volvo S80 çok fazla şey sunan bir araç. Yüksek performans, çok rahat bir kullanım, teknolojik aksam, güvenli bir sürüş ve çok şık ve lüks bir görünüme sahiptir. Bence s80 bu mükemmel özellikleriyle ve bu fiyat aralığında kesinlikle tercih edilebilecek bir araç konumunda yer almaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap