1. Ana Sayfa
  2. 2017 Model Otomobiller
  3. 2017 Yeni Audi Q2 İncelemesi, Değerlendirilmesi, Fiyatlar
Trendlerdeki Yazı

2017 Yeni Audi Q2 İncelemesi, Değerlendirilmesi, Fiyatlar

2017 Yeni Audi Q2 İncelemesi, Değerlendirilmesi, Fiyatlar

Q2’nin tasarımı diğer Audi modellerinden çok daha farklı. Çünkü farlar yapısı ile ve içindeki led aydınlatma grubuyla farklı olduğunu gösteriyor. Ön panjurda diğer Audi modellerinden tanıdığımız büyük bir tane panjur var ama bunun da yine kenarları diğer modellerdeki gibi daha sivri bir formda, daha altıgen formda değil. Tamponun altında büyük bir havalandırma girişi var ama buda aslında bakarsanız havalandırma girişi değil, kapalı bir parça. Ama havalandırma girişi gibi görünüyor. Araç yerden yüksek ve crossover olduğu için de yine tamponun altında eklentilere yer verilmiş.

Profiline bakacak olursak farın hemen arkasından başlayan bir kıvrım var. Ve çamurluğun sonunda ikiye ayrılıyor. Ve otomobilin boylu boyunca devam edip, arka kapıda tekrar birleşiyor ve stop lambasına kadar devam ediyor. Ayrıca otomobilin tavanı arkaya doğru geldikçe alçalıyor. Aynı şekilde omuz çizgisi yükseliyor ve otomobil arkaya doğru biraz daha coupe formuna bürünüyor.

C sütununa bakacak olursak, burada da yine gri renkli ekstra bir parça kullanılmış. Ancak bunun biraz garip göründüğünü söyleyebiliriz.

Arkasına geçecek olursak buranın tasarımı da yine önü gibi biraz farklı. Araca arkadan bakıldığı zaman biraz daha geniş formda VW Polo’yu andırıyor. Ayrıca bir önceki nesil 3 kapı A3’lere benziyor. Özellikle stop lambalarının tasarımı neticesinde andırıyor. Crossover olduğu için yine ön tarafta olduğu gibi arkada da tamponun altında difüzör benzeri farklı renkte bir tane parça kullanılmış. Sonuç olarak Q2’nin tasarımı biraz farklı.

Yükleme hacmine bakacak olursak elektrikli açılan bir tane bagaj kapağı var ama bunu ekstra bedel karşılığı alıyorsunuz. Burayı açtığınız zamanda 405 litrelik bir yükleme hacmine sahipsiniz. Dikdörtgen formu neticesinde buraya eşyalarınızı zorlanmadan kolaylıkla yerleştirebiliyorsunuz. Ayrıca standart olarak gelen file neticesinde eşyalarınızı sağa sola savrulmadan sabitleme imkanınız var.

Arka koltuklarda sunulan yaşam alanı Audi A3’ünkünden çok farklı değil.

Q2’nin sürücü koltuğuna geçtiğiniz zaman sanki bir A3 kullanıyor gibi hissediyorsunuz. Çünkü buradaki tasarım dili neredeyse Audi A3’tekiyle birebir aynı. Önünüzde analog göstergelerden oluşan bir gösterge tablosu var. Aslında Q2’de tamamen dijital gösterge tablosu da alınabiliyor ama onun için ekstra bedel ödemeniz gerekiyor. İç mekan kalitesi için ancak yeterli tanımlaması yapılabilir. Yani Premium gibi hissettirmiyor. Neden derseniz ön konsolda üst taraflara dokunduğunuz zaman gayet güzel yumuşak plastik malzemeler var, onun altında kapılarda ekstra alüminyum parçalar var ama kapı döşemesine baktığınız zaman burası gerçekten beklenmeyecek şekilde çok sert bir plastik malzeme ile kaplanmış. Ayrıca havalandırma panelleri de mat siyah olan yapısı ile ucuz gözükmekte.

Küçük eşya gözleri konusunda Q2’nin kokpiti biraz cimri. Vitesin önünde 2 tane bardaklık var. Neyse ki kol dayamanın içi iyi bir genişlik sunuyor da eşyalarınızı oraya koyabiliyorsunuz. Orta konsolun üstünde bir tane multimedya ekranı yer alıyor ama içeriye girip çıkmıyor, sabit kalıyor. Kullanımı ise kolay. Vitesin arkasında yer alan düğmeler vasıtası ile bu sistemi kontrol etmek gayet basit. 3 kollu direksiyon simidinin tasarımı oldukça iyi ve kola rahat bir şekilde oturuyor. Alt tarafı düz ve sportif bir yapıda.

Fabrika verileri Q2’nin 1.4 TFSI motorla 0’dan 100 km hıza 8.5 saniyede çıktığını söylüyor.

Araçta değişken oranlı direksiyon sistemi kullanılıyor. Yani sizin hızınıza bağlı olarak direksiyonun oranı değişiyor. Mesela yüksek hızlarda verdiğiniz emirlere anlık cevaplar alabiliyorsunuz. Q2 yalıtım konusunda fena sayılmaz. Yol ve motor sesini içeride pek duymuyorsunuz.

2017 Audi Q2 Fiyat Listesi
Model Fiyat
Q2 1.4 Turbo FSI 150 hp (COD) Dynamic S tronic 139.508
Q2 1.4 Turbo FSI 150 hp (COD) Sport S tronic 143.214
Q2 1.4 Turbo FSI 150 hp (COD) Design S tronic 143.214

 

Yorum Yap

Yorum Yap