İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Bentley Continental GT İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

2018 Bentley Continental GT İncelemesi

2018 Bentley Continental GT İncelemesi

Bentley’in temel taşlarından birisi olan Continental serisi 2018 model yılı ve üçüncü jenerasyonuyla asfalta indi. Yeniden tasarlanan model artık daha hafif, daha güçlü ve daha agresif tasarıma sahip. Şık ve özgüveni yüksek bir otomobil olan Bentley Continental GT alüminyum karoseri ile dikkat çekiyor.

İlk kez 2003’te sahneye çıkan otomobil, Porsche Panamera ile aynı platformda üretiliyor. 2003 yılında piyasaya çıktığından bu yana 67 bin adedi aşan satış rakamı, Bentley’in yüzyılda dirilmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. V8, Convertible ve yüksek performanslı modeller gibi sunulan farklı versiyonlar otomobilin her nesilde sürekli gündemde kalmasını sağladı. İkinci nesil Continental da 2011 yılında piyasaya çıkmıştı.

Bentley Continental GT Boyut ve Hacim incelemesi:

Aracın toplam ağırlığı 2.244kg ve uzunluğu 4 metre 85 cm’dir. Yüksekliği 1,405m ve genişliği de 1,954m. Depo kapasitesi 90 litre olan Bentley Continental GT nin bagaj hacmi de 358 litredir. Bentley Continental GT yi Motor ve Güç olarak incelersek; Üçüncü nesil Continental GT nin kaputu altında yatan motor güncellenerek gücü 626 bg tork değeri ise 900 NM Tork a yükseltildi (Eski nesil 582 HP güç ve 720 Nm tork üretiyordu).

Motor tarafından elde edilen bu güç aktif dört tekerden çekiş sistemi vasıtasıyla çoğunlukla arka tekerlere aktarılıyor. Dört çeker sistemlerde sıkça karşılaştığımız önden kaymayı azaltmak için bu yola başvurulmuş.8 ileri çift kavramalı şanzıman tam otomatik şanzımanın yerini almış.

Otomobil ayrıca aktif havalı süspansiyon sistemine sahip. Bu sayede araç 3.7 saniyede 100 km/s hıza ulaşabiliyor. Eğer son görebileceğim hız nedir die sorarsanız hemen söyleyelim, araç saatte 333 km hıza ulaşabiliyor. Tasarımsal olarak önceki nesillerine göre; Ön farlar aynı kalırken arka farların boyutu küçültülmüş. Eski tasarımda arka farlar yuvarlak ve köşeli dikdörtgen iken yeni

Continental’da tam oval şeklini almış. İç mekana baktığımızda ise Continental GT size tam kisişelleştirme imkanı sunuyor. Dijital gösterge paneli ve orta konsolda bulunan 3 analog gösterge ile her iki kullanımı da tercih edebilirsiniz. Opsiyonel olan analog göstergeler sizin bir tuşa basmanızla ortadan kayboluyor ve yerine 12.3 inçlik dokunmatik bir ekran geliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap