1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Dacia Duster Özellikleri ve Fiyatı

2018 Dacia Duster Özellikleri ve Fiyatı

2018 Dacia Duster Özellikleri ve Fiyatı

2018 yılının mart ayında resmen satışı başlatılacak olan Dacia Duster ile ilgili hem teknik özellikler hem de fiyat grafiği açıklandı. Bizde bu yazımızda bu güzel aracın hem teknik özelliklerini hem de fiyatını inceleyeceğiz.

İlk kez e-ticaret kapsamıyla araba satışına başlayan Dacia markası alanında bir ilki gerçekleştirerek şimdiden ön satış kampanyası ile satış grafiğini arttırmayı umut ederken araba severler ise arabanın özellikleri ile yakında ilgileniyor. Ülkemizde Comfort ve Prestige olacak şekilde iki farklı model seçeneği ile satışa sunulacak. Bu iki modelin standart ve opsiyonel seçenekleri belirtmek gerekirse

Comfort Model Standart Donanım

Led dışı aydınlatmalar ile donatılmış aracın 6 adet hava yastığı bulunuyor. Hız sınırlayıcı özelliği bulunan bu modelin otomatik yanan ön farlar ile sis farları bulunuyor. 16 inç çelik jant büyüklüğünde tekerlekleri var. Direksiyon yapısı ise elektrik takviyeli.

Comfort Model Opsiyonel Donanım

İstenildiği takdirde ek ücret ödenerek Dacia MediaNav MultiMedia sistemi eklenebilir. Farklı renk almak istiyorsanız metalik renginden sipariş verebilirsiniz. Ayrıca çelik jant yerine alaşımlı jant seçeneği de opsiyonel olarak satışa sunulmakta.

Prestige Model Standart Donanım

Comfort standart donanımlarının yanında ek olarak yan aynalar elektrikli olduğu için araç içerisinden kontrol edilebilir. Aynı şekilde arka camlarda kontrol seçeneğinin içinde dahil edilmiş. Arka park sensörleri bulunmaktadır. Direksiyon deri olup kol dayama kısmı mevcuttur. Sürücü koltuğunun yüksekliği, ileri – geri gidiş yönü ayarlanabilir ve bel destek ayar mekanizması var.

Prestige Moel Opsiyonel Donanım

Yine Comfort modelinin opsiyonel seçeneklerinde olduğu gibi MediaNav MultiMedia sistemi, metalik renk seçeneği, geri dönüş kamerası, otomatik klima, kör nokta uyarı sistemi, 360 derece kamera ve eller serbest kart sistemi bulunmaktadır.

Dacia Duster Motor Özellikleri

Aracın Benzinli ve Dizel olmak üzere iki seçeneği bulunmaktadır. Benzinli araçları sırasıyla 115 ve 125 beygir güce sahip olup benzin sistemleri 1.6 motor ve 1.2 motor olarak değişmektedir. Her iki araçta SUV kategorisinde olup 4×2 ayarındadır.

Dizel versiyonları ise sırasıyla 90 ve 110 beygir gücündedir. Her ikisi de 1.5 dCi dizel motoruna sahip olup 90 beygir gücünde araç 4×2 ayarındadır. 110 beygir gücüne sahip olan araç ise 4×4 ayarındadır.

Dacia Duster Fiyatları

Ülkemizde satışa sunulacak bu aracın en ucuz fiyatı Comfort Standart 1.6 SCe seçeneği olup 70.900 TL gibi bir satış rakamına sahip.

En iyi aracı ise Prestige 1.5 dCi 110 beygir olup 103.400 TL’den satışa sunulacak.

Yorum Yap

Yorum Yap