1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 En Ucuz Dizel Otomatik Araçlar
Trendlerdeki Yazı

2018 En Ucuz Dizel Otomatik Araçlar

2018 En Ucuz Dizel Otomatik Araçlar

Hem dizel hem de otomatik araç arayan kişilerin merak ettiği 2018 yılında satışa sunulan en ucuz dizel otomatik araçlar hakkında sizlere bilgiler sunmak istiyoruz. Otomobil sektöründe fiyatların giderek tavan yapmasına rağmen bazı firmaların müşterilerine sunduğu uygun fiyatlı dizel ve otomatik araçlara olan talep giderek artmaktadır. Sizlerde bu konuda merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını bulmak için sitemiz üzerinde yer alan bilgilerden yola çıkarak bu konuda detayları öğrenme şansını bulabilirsiniz. 2018 En Ucuz dizel otomatik araçlar hangileri?

2018 En Ucuz Dizel Otomobiller

Dizel motor seçeneğine sahip olan araçlar ülkemizde en çok tercih edilen motor seçenekleri arasında yer almaktadır. Özellikle 2018 yılı içerisinde satışa sunulan bu araçların dizel motor olması ve aynı zamanda otomatik vites özelliğini de sahip olması bu araçlara olan talebin artmasına neden olmaktadır. Listenin ilk sırasında yer alan araç ile başlamak istiyoruz.

Hyundai Accent Blue Fiyatı 72 Bin TL

Hyundai firmasının son yıllarda en çok sattığı araç modelleri arasında yer alan Accent Blue modelinin Dizel ve otomatik vites seçeneğine sahip olan bu modelinin fiyatları 72 Bin TL civarında müşterilerinin karşısına çıkmaktadır. Ortalama yakıt tüketimi konusunda ise oldukça tatmin edici bir tüketim gerçekleştiren bu aracın 6,4 litrelik şehir içi tüketimi bulunmaktadır. Şehir dışı tüketiminde ise bu aracın 4,4 litrelik bir tüketimi bulunmaktadır.

Skoda Rapid fiyatı 65 Bin TL

Hem dizel hem de otomatik vites özelliğine sahip olan Skoda firmasının Rapid modeli de en ucuz fiyatlı dizel araçlar listesinde kendisine yer bulmaktadır. Özellikle 1.6 Motor seçeneğine sahip olan bu modelin TDI motor seçeneğine sahip olduğunu ve Ambition DSG motor özelliği bulunduğunu belirtelim. Fiyat olarak 65 Bin TL’den satışa sunulan bu aracın donanım paketleri farklılaştıkça fiyatları da yükselme göstermektedir.

Volkswagen Polo fiyatı 62 Bin 600 TL

Volkswagen firmasının B segment kategorisinde yer alan Polo modeli son yıllarda en çok satılan B segment araçlar arasında yer almaktadır. hem fiyatı bakımından hem de dizel bir araç olması bakımından oldukça fazla tercih edilen bu aracın ortalama tüketim konusunda da oldukça tatmin edici bir yakıt tüketimi bulunmaktadır. 3,1 litrelik şehir dışı tüketimi ile en az yakan dizel araçlar kategorisinde yer alan bu modelin TDI 1.4 Comfortline modelinin bu fiyata satışa sunulduğunu belirtmek istiyoruz.

Peugeot 208 Fiyatı 63 Bin 120 TL

Bayi satış fiyatı 63 Bin 120 TL olan 208 modeli de en ucuz otomatik ve dizel araçlar kategorisinde yer almaktadır. 1.6 motor seçeneğine sahip olan ve donanım paketi olarak HDİ Alllure paketi ile satışa sunulan bu modelin ortalama tüketimde şehir dışında 3,7 litrelik tüketimi bulunurken, şehir içi tüketiminde ise 6,7 litrelik bir tüketimi bulunmaktadır.

Kia Ceed fiyatı 83 Bin 10 TL

Kia markasının son yıllarda ürettiği araçlar dikkatleri üzerine çekme başarısı göstermektedir. Özellikle Ceed modeli ile en çok satan araçlar listesinde kendisine ilk sırada yer bulan bu modelin 1, 6 motor seçeneğine sahip olan Comfort AT modelinin en uygun fiyatlı dizel aracı olduğunu belirtmek istiyoruz. Fiyat olarak 83 Bin 10 TL fiyatı bulunan bu aracın aynı zamanda performans olarak da tatmin edici bir araç olduğunu belirtmek istiyoruz.

Opel Corsa fiyatı 68 Bin 800 TL

Opel markası ülkemizde en çok satılan araçlar arasında ilk 4 sırada her zaman kendisine yer bulmaktadır. Özellikle Astra modelinden sonra en çok sattığı araç modeli olan Corsa’nın hem dizel hem de otomatik vites özelliğine sahip olan 1.3 CDTI Desing Easy modelinin bu listede yer aldığını belirtmek istiyoruz. Yakıt tüketimi konusunda ise Polo’dan sonra en az yakan dizel araç olan bu aracın şehir içi tüketiminde 6 litrelik bir tüketimi söz konusu olmaktadır. Şehir dışında ise 4 litrenin çok altında 3,2 litrelik tüketimi ile bu araç dikkatleri üzerine çekmektedir.

Renault Clio fiyatı 69 Bin 400 TL

Renault firması son zamanlarda Fluence ve Megane modelleri ile satış rekorları kırmaktadır. Aynı zamanda B segment araçlar kategorisinde müşterilerinin hizmetine sunmuş olduğu Clio modeli ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu modeli almak istediğiniz zaman ödemek zorunda kalacağınız tutar ise 69 Bin 400 TL olarak dikkat çekmektedir. Aracın hem dizel motor seçeneğine sahip olan hem de otomatik vites özelliğine sahip olan modelinin 1.5 DCi Icon EDC motor seçeneğine sahip olduğunu da belirtelim.

Seat Toledo fiyatı 67 Bin 700 TL

Seat firmasının Toledo modeli de ülkemizde son zamanlarda dikkatleri üzerine çekme başarısı göstermektedir. Seat’ın Leon ve Ibiza modellerinden sonra en çok satılan araçları arasında yer alan Toledo modellinin hem dizel motor seçeneğine sahip hem de otomatik şanzıman özelliğine sahip olan modelinin fiyatı 67 Bin 700 TL olarak bayi satış fiyatı olarak karşımıza çıkmaktadır. Aracın ortalama yakıt tüketimi konusunda ise 5 litrelik bir tüketimi söz konusu olmaktadır.

Renault Captur fiyatı 77 Bin 100 TL

Renault firmasının Captur modeli son yıllarda dikkatleri üzerine çeken araçlar arasında yer almaktadır. Özellikle aracın 1,5 motor seçeneğine sahip olan Touch EDC motor seçeneğinin satış fiyatı da 77 Bin TL civarında olduğundan dolayı en ucuz modeller listesinde bu araç kendisine yer bulmaktadır. Aracın performans puanına baktığımız zaman ise 100 üzerinden bu araç değerlendirmelerde 85 puan alarak oldukça başarılı bir araç olduğunu bizlere göstermektedir.

Citroen C4 Cactus fiyatı 75 Bin 900 TL

Citroen firmasının yeni seri araçları arasında yer alan C4 modelinin Cactus paketi de bu sıralamada kendisine yer bulmaktadır. 1.6 motor seçeneğine sahip olan bu aracın donanım paketi olarak ise e-HDI Feel ETG6 modeli en uygun fiyattan satılan araçlar listesinde yer almaktadır. Aracın yakıt performansı ise oldukça tatmin edici rakamlarda karşımıza çıkmaktadır. Şehir dışı tüketiminde 3.5 litrelik tüketimi bulunan bu aracın şehir içi tüketiminde de 5 litrenin hemen altında 4.6 litrelik tüketimi aracın dikkatleri üzerine çekmesine neden olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2018 Ford Mustang GT Convertible İncelemesi başlıklı makalemizde 2018 Ford Mustang GT Convertible Fiyatı ve 2018 Ford Mustang GT Convertible İncelemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap