1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Kampanyaları
  3. 2018 Haziran Ayının Kaçırılmayacak Otomobil Kampanyaları
Trendlerdeki Yazı

2018 Haziran Ayının Kaçırılmayacak Otomobil Kampanyaları

2018 Haziran Ayının Kaçırılmayacak Otomobil Kampanyaları

Otomobil sektöründe yaşanan rekabetler her sene belirli dönem aralıklarında otomobil üreticileri tarafından yapılan birçok kampanya ve avantaja neden olmaktadır. Bu da ilk aracını almak ya da aracını yenilemek isteyen kişilerin oldukça uygun fiyat aralıklarında otomobil sahibi olabilmelerinin önünü açmaktadır. Tüm otomobil firmalarının büyük oranda indirim ve avantajlara otomobil satışını gerçekleştirdiği bu dönemlerden birisi de yaklaşmakta olan haziran ayıdır.

Otomobil Üreticileri Haziran Ayı Avantajlarını Yayınladı

Türkiye’de otomobil satışlarını gerçekleştiren bütün otomobil üreticisi markalar haziran ayı içinde yapılacak indirim ve fırsatlarını yayınladı. Birçok ünlü otomobil üreticisinin yeni otomobillerinin bulunduğu bu avantajlar ile otomobil almak isteyenler için oldukça uygun fiyatlarla araç sahibi olmanın önünü açan haziran ayı içerisinde büyük indirimler, bakım indirimleri ve faizsiz finansman seçenekleri yer almaktadır. Bu avantajlar ve imkanlardan Türkiye’nin tüm şehirlerinde bulunan otomobil markası mağazaları ve bayiliklerinde faydalanmak ise mümkündür.

Haziran Ayında Yeni Bir Otomobil Aldıracak Avantajlar

Otomobil almak isteyenlere bakım indirimleri, faizsiz finansman ve büyük indirim sunan hazıran ayı otomobil kampanyaları bünyesinde markasına ve modeline bağlı olarak bazı otomobillerde 10,000 TL’ye kadar indirimleri görmek mümkündür. Bu indirimleri ilk defa yapan ve haziran ayı otomobiller kampanyalarını başlatan ilk otomobil üreticisi ise Nissan olmaktadır. Yakın bir tarih içerisinde ilk bültenlerini yayınlamış olan Nissan firması Japon menşeili bir otomobil üreticisidir. Firma haziran içerisinde en çok sevilen modellerinden olan Micra’da 12,000 TL’ye 12 aya kadar faizsiz finansman imkânı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra son yıllarda oldukça fazla satışı yapılan ve Türkiye yollarında sevilen Juke modelinde ise Nissan, 18,000 TL’ye 12 aya kadar faizsiz finansman desteği ve imkânı sunmaktadır.

Haziran ayı içerisinde müşterilerine hem faizsiz finansman desteği hem de büyük indirimler sunan Citroën firması ise ilk avantajını C3 modelinde yapmaktadır. Büyük bir indirim imkanını C3 modeli ile beraber açıklayan Citroën söz konusu modelde 20,000 TL’ye kadar 20 ay vadeli finansman desteği sunmaktadır. Bunun yanı sıra Citroën firması Türkiye ve Avrupa’da en çok tercih edilen otomobillerinden olan Citroën C4 Cactus, Citroën Grand C4 Picasso ve Citroën C4 Picasso modellerinde sadece haziran ayında geçerli olan 30,000 TL’ye kadar 20 ay faizsiz finans kredisi sunmaktadır. Henüz Citroën markasının yeni bir otomobili olan ve test sürüşlerinin başladığı C-Elysėe modelinde ise haziran ayında yaklaşık 6,000 TL indirim yapılmaktadır.

Türkiye’nin vazgeçilmesi imkânsız otomobil üreticilerinden olan Fiat’ta ise haziran ayı müşterilerini faizsiz kredi imkanları beklemektedir. Fiat’ın sevilen otomobillerinden Egea ve 500 modellerinin tüm serilerinde 20,000 TL’ye 15 aya kadar vadeli ve faizsiz kredi imkânı bulunmaktadır. Panda, Linea ve Punto modellerinde ise 15,000 TL’ye 15 aya kadar faizsiz kredi imkânı da haziran ayında Fiat müşterilerine sunulmaktadır.

Dünya üzerinde otomobil üretimi yapan; Jeep firmasının Renegade Trailhawk ve Renegade Limited modellerinde 40,000 TL’ye 12 aya kadar faizsiz kredi, Kia firmasının Picanto modelinde 2,400 TL, Cee’d ve Sportage’de 3,500 TL, Soul da ise 2,000 TL indirim, Mercedes firmasının CLA segmenti otomobillerinde 90,000 TL’ye 12 aya kadar faizsiz kredi ve Smart modelinde 40,000 TL’ye 24 aya kadar faizsiz finansman, Peugeot firmasının 208 modelinde 20,000 TL’ye 12 aya, 308 modelinde 20,000 TL’ye 20 aya, Tepee’de 30,000 TL’ye 20 aya ve 2008’in tüm modellerinde 30,000 TL’ye 20 aya kadar faizsiz ve vadeli finansman desteği, Skoda firmasında ise haziran ayından başlayarak 15 Temmuza kadar sürecek olan orijinal parçaların bakım ve yağ değişimlerinde ’e kadar tamir bakım ücreti imkanları sunulmaktadır.

Dacia, Haziran ayında müşterilerine kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor ve Sandero, Lodgy ve Dokker modellerinde 30.000TL kredi, 15 aya kadar vade seçeneği için sıfır faiz fırsatı sağlıyor.

Markanın binek ve hafif ticari modelleri için de 30 bin TL kredi, 24 aya kadar yüzde 1,39 sabit faiz oranı yer alıyor. Daha fazla kredi ve daha uzun vade taleplerinde maksimum 100.000TL için 48 aya kadar yüzde 1,49 sabit faiz oranı da müşterilere sunulan bir diğer seçenek.

Müşterilerin Dacia Finans’tan kredi kullanarak yapacakları 2018 model Sandero satın alımlarında da 2.500TL ek indirim imkanı bulunuyor.

Ayrıca Dacia Logan MCV, Lodgy, Dokker Combi ve Dokker Van modellerinde 1.750 TL ek indirim müşterileri bekliyor. Benzinli versiyonlar hariç Yeni Duster modellerinde de 2.750 TL’lik indirim mevcut.

Haziran ayında Dacia modellerinin başlangıç fiyatları şu şekilde:

Sandero 62.650TL,

Dokker Van 62.450TL,

Dokker Combi 71.900TL

Logan MCV 68.350TL,

Yeni Duster 79.050TL,

Lodgy ise 97.000TL

 

Araba meraklıların en merak ettiği konulardan biri otomobil fiyatlarının yaz aylarında nasıl olacağıdır. Yaz mevsiminin kendini göstermeye başladığı bugünlerde pek çok otomobil firması müşterilerine özel kampanya teklifleri sunmaktadır. Yıl içinde otomobil fiyatları epey değişse bile haziran ayındaki kampanyalar bünyesinde pek çok otomobil meraklısı en büyük tutkuları olan arabalara ulaşabileceğe benziyor. Peki, güncel otomobil kampanyaları nasıldır? Hangi markaların haziran ayı için özel kampanyaları bulunmaktadır?

En Uygun Otomobil Kampanyaları Nelerdir?

Pek çok firmanın haziran ayı itibariyle otomobil için kampanyaları bulunsa da haziran ayı itibariyle en nitelikli kampanyalara sahip firmalar şöyledir:

1. Toyota
2. Skoda
3. Volkswagen
4. Ford

Güncel Araba Fiyatları

Firmaların haziran ayı kampanyalarına göre güncel araba fiyatları şu şekildedir:

1. Toyota için güncel araba fiyatları modele göre değişmektedir. Toyota modelleri de özelliklerine göre kendi içinde fiyatlandırılmaktadır
– Toyota Corolla 1.6 Life 79,750 iken, Corolla’nın diğer çeşitleri aynen şu şekildedir: 1.6 Touch 89.900,
1.6 Touch Multidrive S 98.300, 1.6 Advance 97.400, 1.6 Advance Multidrive S 105.800
– Toyota C-HR: 1.2 Turbo 4×2 Advance 125.750
– Toyota Yaris: Fiyatları 66 bin ile 105 bin Türk Lirası arasında değişim göstermektedir.
2. Skoda
– Yeni Kodiaq: Fiyatları 160.900’den başlamakta özelliklerine göre 359 bine kadar çıkmaktadır.
– Karoq: Fiyatları 127.400’den başlamakta arabanın niteliğinin artışıyla doğru orantılı olarak 177 bine artış göstermektedir.
3. Volkswagen
– Polo: En çok tercih edilen modellerden biri olan Volkswagen Polo’nun fiyatları 79 bin ile 130 bin arasında değişmektedir.
– Golf: Volkswagen’in sevilen modellerinden biri olan Golf ise 111 bin Türk Lirasından başlamaktadır.
4. Ford: Köklü otomobil markalarından biri olan ford da haziran ayı ile pek çok kampanya düzenlemektedir. Bu kampanyalar neticesindeki Ford modellerinin bazılarının fiyatları şu şekildedir:
– Ford Focus: 128 bin
– Ford Fiesta: 59 bin

2018 Araba Kampanyaları Detayları

Otomobil firmalarının pek çoğu araba satışlarında direkt ödemenin dışında faizsiz kredi, Özel Tüketim Vergisi desteği, takas desteği, döviz kurunun sabitlenmesi gibi birçok kampanya teklif etmektedir. Takas ve ÖTV desteği veren firmalar 2018 yılı haziran ayı itibariyle güncel kampanyalarını düzenlemiş durumda. Otomobil firmaları bu kampanyalarla birlikte haziran ayı itibariyle kampanyalarını düzenlemekte ve müşterileriyle buluşturmaktadır. Müşterilerinin arzu ettikleri araçlara en uygun kampanyalarla ulaşması için elinden geleni yapan firmalar bazen otomobil fiyatlarının artışını önleyememektedir. Bu durumdan firmalar etkilense de vatandaşların da etkilendiği gayet aşikardır. Peki, otomobil fiyatları nasıl belirlenmektedir? Otomobil fiyatlarının belirlenmesinde baz alınan faktörler nelerdir?

Araba Fiyatlarının Belirlenmesi

Türkiye’de vergi oranları oldukça yüksek olmasına rağmen araba satışlarının normalden çok daha fazla olması otomobil firmalarının yaptıkları kampanyalarla doğru orantılıdır. Bilhassa Alman üretimi araçların oldukça talep edildiği Türkiye’de bazen alım gücünü zorlayabilecek fiyat artışları olmaktadır. Yine de araba sevdalıları banka kredisi ve benzeri yardımlarla bu ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Türkiye’nin otomobil satışlarının en yüksek ülkeler arasında bulunması ise Türkiye’yi adeta otomobil pazarı haline getirmektedir. Öyle ki ülkede her 2 aileden birinde otomobil bulunmaktadır. Lakin Türkiye’nin sanayi gelişimini dış üretime bağımlı olarak sürdürmesi otomobil fiyatlarının artışına sebebiyet vermektedir. Bu artış neticesinde otomobil sektöründe birtakım değişiklikler meydana gelmektedir. Otomobil fiyatlarını belirleyen vergi oranları, dış üretime bağımlılık vs. gibi faktörler ise araba tutkusu olanları firmaların otomobil kampanyalarına itmektedir. Bireyler, haziran ayı itibariyle de firmaların araba kampanyalarına başvurarak sıfır araç alabilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap