1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Honda Accord Sport İncelemesi ve Özellikleri

2018 Honda Accord Sport İncelemesi ve Özellikleri

2018 Honda Accord Sport İncelemesi ve Özellikleri

10. nesil Accord, tüm yeni stil, teknoloji, sürüş dinamikleri, güç aktarımları ve daha fazlasını sunuyor. İlk sürüşler kullanıcılarda olumlu bir izlenim bıraktı. Şimdi Honda’nın orta ölçekli sedanı ile tanışma zamanı geldi. 2018 Honda Accord Sport incelemesi için okumaya devam edelim.

Tasarım

Dış tasarım, orta ölçekli sedan segmentinde bir dokunuş hissettirir. Düşük, gergin bir ön uç, coupe’den ilham alan tavan çizgisi, belirgin 19 inç alaşım jantlar ve C şeklindeki LED arka lambalarıyla oldukça etkileyici bir kasaya sahip.

Bazıları hala mevcut neslin alışılmış estetiğini tercih etse de, 2018 Honda Accord Sport lüks fiziğini koruyor.

2018 Honda Accord, beş farklı seviyede sunuluyor: LX, Sport, EX, EX-L ve Touring. Giriş seviyesi LX modelindeki standart Honda Sensing sürücü konsolu, ateşleme butonu, çift bölgeli klima kontrolü, çok açılı arka görüş kamerası, 17 inç alaşım jantlar, LED farlar, 7 inç TFT ekran , Bluetooth ve USB ses, otomatik yüksek kirişler ve gündüz farları (DRL’ler) sunar.

Sport 1.5L modelleri; Android Auto, 12 yollu güç sürücü koltukları, 19 inç alaşım jantlar, LED sis farları, deri sarma direksiyon, 8.0 inç dokunmatik ekran, 8 hoparlörlü ses sistemi, krom egzoz ve bir arka spoyler sunar.

Teknoloji

Yeni Accord’un önemli özelliklerinden biri de Honda’nın aktif güvenlik özellikleri (Honda Sensing). Artık her trim seviyesinde standart olan bu sağlam sürücü yardımcıları seti, sadece Accord yolcuları için değil, herkes için daha güvenli bir yolculuk deneyimi sağlıyor.

Standart özellikler arasında; çok açılı bir yedek kamera, sert çarpışmaları frenleme, yoldan sapma azaltma, düşük hıza uyarlamalı hız sabitleme, şeritte tutma desteği ve trafik işareti tanıma teknolojileri bulunuyor. Accord Touring modelleri ön ve arka park sensörleri de içeriyor.

Motor Özellikleri

Ana motor, 1.5 litrelik turbo-4 silindirli, 192 beygir gücü ve 192 kiloluk ayak torku üretiyor. 252 hp ve 273 lb-ft tork bir ton gibi görünmeyebilir, ancak düşük-uç tork iletimi, Accord 2.0’ın 5.9 saniyenin altında 100 km hıza ulaşabileceği anlamına geliyor

Uygun ECU ayarlamasıyla, daha yüksek performans başlıkları, giriş ve egzoz, Accord Sport’u daha agresif bir araca dönüştürebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap