1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Honda Ch-R Teknik Özellikleri İncelemesi Ve Fiyatı
Trendlerdeki Yazı

2018 Honda Ch-R Teknik Özellikleri İncelemesi Ve Fiyatı

2018 Honda Ch-R Teknik Özellikleri İncelemesi Ve Fiyatı

2018 Honda C-HR

2018 yılında alınabilecek orta segment ve fiyat skalasına sahip araçlar kategorisinde önemli bir yere sahip olan bu araç, araba severler tarafından son zamanlarda oldukça ilgi gören ve popüler hale gelen bir dört teker olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Japonya menşeini şirket tarafından ülkenin dört bir yanındaki fabrikalarda üretilen araçların kalitesi ve dayanıklılığı ise yapılan bir takım testler tarafından geçer not almış durumda. 2012 yılından beri bu serinin üretimi yapılmakta olup, son modeli 2018 yılında arttırılmış özellikler ve araba sevdalılarının heyecanını arttıran kasa değişikliği ile karşımıza çıkıyor.

Teknik Özellikleri

2018 yılında değişen ve arttırılmış özellikleri ile karşımıza çıkan araç, 6 ileri düz vitese sahip. Bu özelliği ile yollarda ulaşımdan çok keyfe bakan kullanıcıları da kendi pazarına dahil ediyor. Bunun yanı sıra 116hp beygir gücü ve 1197cc gücünde silindir hacmi ile birlikte 2012 yılından beri süregelen bu geleneğin en güçlü adayı olduğunu kanıtlıyor. Maksimum ulaşacağı hız göstergesi 190 km/h olarak belirtilen aracın sahip olduğu maksimum tork ise 185 Nm. Yakıt türü olarak benzini kullanan aracın toplam yakıt limiti ise 50 litreye arttırılmış durumda. Bu özelliği ile daha alt versiyon kullanan sürücüleri cezp ediyor.

Güvenlik

Aracın kaza esnasında açılması hedeflenen tüm hava yastıkları güvenlik sistemine dahilken, 2018 modelinde değişen şey ise diz kısmında da hava yastıkları eklenmesi. Bu sayede karşılaşılan herhangi bir kaza esnasında bacak ve omuriliği koruyan hava yastıkları da olacak. Bunun yanı sıra ABS, EBD, ESP ve ASR gibi güvenlik sistemleri de aracın bu versiyonuna dahil edilmiş durumda. Gündüz kullanımını hedefleyen azaltılmış ön far ve gece ıssız yollarda fark edilebilmenizi sağlayan alaşımlı jantlarda aracın güvenlik sistemine dahil edilmiş durumda. Bunun yanında aracınızın çalınma ihtimaline karşı geliştirilmiş GPS ve HGS sistemi de uzay konumundan aracın bulunmasını ve çalınma ihtimalini ortadan kaldırıyor.

Yakıt Analizi

2018 versiyonunda 50 litreye çıkan yakıt hacmi kullanıcıları sevindirirken akıllara yakıt tüketimi sorusu da geliyor. Şehir içi ve arazi olarak değişen yakıt analizleri alt versiyonlara göre bir miktar azaltılmış durumda. Şehir içinde ortalama 7.4 litreyi bulan bir yakıt tüketimi göze çarparken, bu oran şehir dışında 5,1 litreye kadar düşüyor. Aracın ortalama yakıt tüketimi ise 5.9 litre olarak belirlenmiş durumda. Alt versiyonların yakıt tüketimine göre bir miktar azaltılmış yakıt oranı, arabanın güvenlik sisteminin artması ve gelişmesi nedeniyle bir miktar yukarı çekilmiş durumda. Bulunduğu segment ve kalite skalasında ise diğer marka ve model araçların yakıt tüketimine hemen hemen benzerlik gösterse bile, bir tık daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyatlar

Avrupa, Amerika ve ülkemiz piyasasında fiyat konusunda oldukça değişiklik gösteren araç, 2018 model olması sebebiyle alt versiyonlarından bir miktar daha yüksek bir ücretlendirme seyrediyor. İlk olarak Berlin Car Stage’de tanıtılan model, 18.750 $ bir fiyatla ön satışa sunulmuştu. Daha sonra yaklaşık altı aylık bir dönemde aracın piyasası birazcık değişiklik gösterse bile Avrupa ve Amerika pazarlarında hala aynı rakamlara bu aracı temin etmek mümkün. Ancak ülkemizde ise bu durum oldukça ters yöne gidiyor. Artan dolar/Euro kuru sebebiyle yalnızca araba fiyatlarında değil tüm teknolojik ürünlerde bir esneme görülürken, bu araç ülkemizde 120.000-150.000TL arasında bir fiyat skalasında seyrediyor. Aracın ön gösterime çıkmasından hayli zaman geçmesi sebebiyle 2018 model versiyonunu ülkemizde ikinci el olarak da temin etmek mümkün bir hale gelmiş durumda.

Yorum Yap

Yorum Yap