1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Hyundai Kona İncelemesi

2018 Hyundai Kona İncelemesi

2018 Hyundai Kona İncelemesi

2018 yılının ilk ayını bitirdiğimiz şu günlerde birçok otomobil markası yeni model araçlarının duyurusunu yapıyor. Duyurusu yapılan araçlardan biri de Hyundai Kona oldu. Kompakt Crossover modeli ile piyasaya sürülecek olan araç ilk etapta Amerika’da Mart ayında ise Avrupa ve ülkemizde satışa sunulacak. Satışa sunulacak olan aracın toplam 4 farklı seçeneği olacak. Basic, SEL, Limited, Ultimate olark farklı özelliklere sahip 4 aracının başlangıç taban fiyatı ise 19.500 dolar olacak.

Aracın ilk yani temel modelinde ise bulunan özelliklere kısaca bakacak olursak, 2.0 litre dört silindir ve 147 hp güç üretimi olan bir motor olacak. 6 ileri otomatik vitesi olan aracın iç kısmında ise 7 inç büyüklüğünde navigasyon ve eğlence ekranı yer alacak. Ayrıca Android Auto ve Apple Carplay desteği de standart olarak yer alacak. Aracın bir üst modeli olan SEL serisi ise temel sürümün üzerine yaklaşık 1600 dolar fark ile satılacak. Bir üst modelde bulunan özelliklerinin üstüne ön koltuklarda ısıtma, direksiyonda deri kaplama, HD Radyo gibi özellikler yer alıyor. Eğer bu özellikler yetmez bana diyorsanız bir de sizin için hazırlanan teknoloji paketi ile sunroof, sis lambası, koruma uyarısı gibi seçenekler 1500 dolar ek ücret ile sisteme eklenebiliyor.

Limited paketinde ise 4 silindirli 1.6 litre 175hp güç üretebilen motor bulunuyor. Basic ve SEL paketinden farklı olarak DCT olan 7 ileri özelliği bulunan vites sistemi var. Bu modelin satış fiyatı ise 24.700 dolardan başlıyor. SEL modeli Teknoloji paketinde yer alan özelliklerin de bu araçta standart olarak yer aldığı modelde ekstra olarak 8 farklı yöne dönüş sağlayabilen sürücü koltuğu ve stop lambaları yer alıyor. Ultimate paketinde ise satış başlangıç fiyatı 27.400 dolar olarak belirlendi. Bu aracın özellikleri ise diğer paketlere göre daha farklı. Aracın içerisinde 8 inç büyüklüğünde araç ekranı, kablosuz şarj, şerit takibi yapan asistan, yayaları algılayan sistem, park mesafe bilgilendirici sistem gibi özellikler bulunuyor. Ülkemize mart ayında gelecek olan bu aracın vergiler hariç satış fiyatı ise ortalama olarak 73.000 Türk Lirası bandında olması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan 2018 Yılın'da Çıkacak Yeni Otomobil Modelleri başlıklı makalemizde 2018 de piyasaya çıkacak arabalar, 2018 model otomobiller ve 2018 otomobiller hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap