1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. 2018 Kia Stinger GT İncelemesi ve Özellikleri
Trendlerdeki Yazı

2018 Kia Stinger GT İncelemesi ve Özellikleri

2018 Kia Stinger GT İncelemesi ve Özellikleri

Stinger GT, Kia’nın bugüne kadarki en önemli modeli ve ekonomi sınıfında öne çıkan bir marka için adeta bir dönüm noktası. Stinger GT, Alman yapımı rakipleri, BMW’nin 440i Gran Coupe ve Audi’nin A5 Sportback Prestige modeli ile kıyaslanabilecek bir kasaya sahip olmanın yanında, onlar kadar güçlü ve lüks.

Teknoloji

Performans rakamları oldukça etkileyici ancak Kia’nın BMW veya Audi’nin benzer sınıftaki araçlarıyla kıyaslanabilmesi için Stinger’ın premium olanaklarına ihtiyaç var. Bu amaçla tercih edilebilecek Stinger GT2 paketi; Nappa deri, ısıtmalı ve havalandırmalı koltuklar, çift bölgeli otomatik klima kontrolü, sesli komutlu 8.0 inçlik dokunmatik ekran, 15 hoparlörlü Harmon Kardon ses sistemi ve eksiksiz bir sürücü konsol paketi içerir. BMW 4 Serisi GC veya Audi A5 Sportback’de mevcut olup, Stinger GT’nin sunmadığı pek bir şey yok gibi.

Stinger’in mevcut ses sistemine özellikle değinmek istiyoruz. Harmon Kardon, kaliteli ses elektroniği ile ünlüdür ancak Stinger’in 720 watt’lık 12 kanallı birimi yeni bir referans noktasıdır. Az sayıda araç bu modeldeki sistemin ses kalitesi, ses aralığı ve dengesiyle eşleşebilir. Ağır bas müziği için “butt-subs”, araç içi müzik deneyimine yeni bir boyut katıyor. Clari-Fi, dijital olarak sıkıştırılmış ve müzikte kaybolan ses ayrıntılarını geri yüklemek için kusursuzca çalışıyor.

Sürüş Deneyimi

Stinger GT, 3.3 G litrelik çift turboşarjlı V6’yı Genesis motorunu G90’dan ödünç alıyor ve sekiz ileri otomatik şanzımanla 365 beygir gücü ve 376 pound-feet tork sağlıyor. Arkadan çekiş sistemi standarttır, ancak dört tekerlekten çekiş tüm Stinger trimlerinde mevcuttur. Kia 4,9 saniyede 0’dan 100 km hıza çıkabiliyor.

Sürüş modu kadranını Sport’a çevirin, en yakın virajlı yolu bulun ve bir çocuk gibi eğlenmeye hazırlanın. Kia’nın elektronik destekli manevra kabiliyeti aracı mükemmel bir şekilde dengeler ve çevik şasisi en cesur manevraların kusursuzca üstesinden gelebilir.

İç Özellikler

Stinger GT’nin geleneksel lüksü de teknolojisi kadar etkileyici. Isıtmalı ve havalandırmalı Nappa deri koltuklar, ergonomik desteğin ve konforun etkileyici karışımını sunar. Uzun bir yolculuktan sonra bile, bu koltuklar rahat hissettiriyor. 2018 Stinger GT, bagaj hacmiyle de sınıfının rakiplerini geride bırakıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap