1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Maserati Levante Detaylı İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

2018 Maserati Levante Detaylı İncelemesi

2018 Maserati Levante Detaylı İncelemesi
1

Egzotik otomobil olarak tanımlanan otomobillerin en eskilerinden birisi olan Maserati; yıllardan beri otomotiv sektöründe kendi hikayesini başarılı adımlarla yazmaya devam etmektedir. Otomobil pazarında daha başarılı olması adına geçtiğimiz yıllarda markanın tarihinde bir ilk olarak SUV segmentine giriş yapıldı ve lüks SUV segmentinde Levante potansiyel müşterileriyle buluşturuldu. Bunun karşılığında, Levante markaya belki de tarihinin en büyük satış rakamlarını getirdi ve hala da getirmeye devam etmektedir.

Maserati Levante Özellikleri

Maserati Levante; iç hacmi ve motor performans özellikleriyle insanların tutkularını körükleyip adrenalin seviyelerini arttırmak için tasarlanmış. Tüm versiyonlarında sekiz vitesli şanzıman ile kullananların tam anlamıyla sürüş keyfine ulaşması adına Maserati’ye özgü akıllı Q4 AWD ve tork yönlendirme sistemi de kullanılmış. Bununla birlikte Maserati Levante; şık çizgileri, kolayca okunan gösterge paneli ve ayrıca geniş deri koltukları ile donatılmış lüks iç tasarımıyla ön plana çıkmaktadır.

Sürüş Modu Ve Konforu

Maserati’nin italyan stili tasarımı; ön kanatlarda bulunan üç adet ikonik hava kanalı barındıran pürüzsüz, spor tasarımı ile dikkat çekmektedir. Bununla beraber; ön ızgaranın SUV’ye özgü geniş tasarımı Maserati’nin geçmişten günümüze uzanan spor çizgisini hatırlatmakla birlikte efsanevi üç mızraklı logosu da şık görüntüsüyle Maserati’nin etkileyici tasarımını tamamlayan öğe olmaktadır. Ayrıca; Maserati Levante’nin 8.4″lik dokunmatik kontrol ekranı, panel üzerindeki ekipmanların ve diğer özelliklerinin zorlanmadan kontrol edilmesini sağlayacak nitelikte geliştirilmiştir. Tüm bunlarla birlikte, Maserati Levante’nin düşük ağırlık merkezi, çok iyi bir şekilde dengelenmiş yarı yarıya oranında ağırlık dağılımı ve kullanıcıların sürüş zevkini arttırması adına tasarlanmış araç sistemleri sayesinde de üstün bir yol tutuşuna sebep olmaktadır.

Maserati Levante; birinci sınıf bir deri malzeme, kapı panellerinde, koltuklarda, tavan kaplamasındaki doğal Zegna tasarımı kısımları da bir arada kullanmıştır. Maserati Levante; en sert şartlarda çalışabilen ve insanların her tepkisine anında cevap verebilen SUV dir. Yenilikçi olması, üstün teknolojiye sahip olması, mühendislik kalitesi, düşük seviyedeki yakıt tüketimi ve CO2 salınımı sağlamakla birlikte en iyi seviyelerde performans gösterebilen 3.0 Twin Turbo V6 benzinli motoru temel yapı taşlarını oluşturmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap