1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. 2018 Mercedes A Serisinin Tüm Özellikleri

2018 Mercedes A Serisinin Tüm Özellikleri

2018 Mercedes A Serisinin Tüm Özellikleri
1

Eşsiz özellikleri ve sorunsuz sürüş desteği ile karşınızda olan 2018 Mercedes A serisi hakkında merak ettiklerinize yazımı okuyarak ulaşabilmeniz mümkündür. Mercedes sevenlerin sabırsızlıkla beklediği Merdeces 2018 A serisi ile tanışmaya ne derseniz? Yenilenen araç içi eğlence sistemi ve en önemlisi de 300 beygirlik teknoloji harikası motoru gönüllere taht kurmaya geliyor. Alman otomotiv devinin 2 Şubatta çok daha detaylı olarak tanıtacağı otomobilin dış tasarımı görülmeye değer! Led ışıklandırması ise yeni nesil bumerangı andıracak olan araç şimdiden satın alınması için dikkat çeken özelliklerden oluyor. Ayrıca geniş ve ızgara ve büyük hava girişlerine sahip araç sportifliğini de gözler önüne seriyor. 

Mercedes A serisi ailesinin en üst sırasında ise 400 beygirlik AMG A45 yer alıyor. Rakiplerine göre sıklıkla eleştirilen kokpiti artık sınıf atlayan bir özellik ile alıcılarına sunulacak. Eşsiz dış tasarımının yanı sıra kaputunun altında Renault-Nissan ortalığıyla geliştirilen 1,3 litrelik benzin özelliğini görebileceğiz. Ayrıca 1,5 motorluk performansı ile yeni nesil A-Serisinde A35 adıyla görebilmeniz mümkün olacak. Çok daha agresif bir tasarım ile sunulmaya hazırlanan Merdeces 2018 A serisi 2 şubatta Amsterdam’da çok özel bir sunumla alıcıları ya da araç hakkında bilgi almak isteyen herkese muhteşem bir tanıtım gerçekleştirecek. 

2012 de alıcısına sunulan Mercedes A serisinin çok daha ötesinde bir tasarıma, görünüme ve teknik özelliklere sahip Merdeces 2018 A serisi ile tanışmaya hazır olun. Çok yakında Türkiye’de de satışa sunulacak olan araç şimdiden konuşulmaya ve Merdeces severlerin listesinde yer almaya başladı! Elinizi çabuk tutun ve muhteşem Merdeces 2018 A serisine ait birbirinden şık araçları kaçırmadan ön sipariş de bulunun.  

Biraz’da A serisinin çeşitli versiyonlarına göz atalım:

A-Serisi hatchback, sedan ve CLA çıktıktan sonra Mercedes dikkatini yeni nesil GLA crossover’e çevirecek. Bu model serinni geri kalanından SUV stil öğeleri ve biniş yüksekliği ile ayrılacak. Modelin en erken 2019 yılı sonuna kadar gelmesi beklenmiyor.

A-Serisinin tüm versiyonları, motor ve şanzıman kombinasyonlarını paylaşacak. Dizel modeller A-Serisi satışlarının büyük kısmını oluşturmaya devam edecek, yeni 2.0 litre dizel motor 2.1 litre motorun yerini alacak. 1.6 ve 2.0 litre turbo benzinli motorların çeşitli versiyonları da sunulacak. Plug-in hibrit A-Serisi hatchback versiyonu da yeni EQ Power etikiketi altında çıkarılacak.

A-Serisi yap-bozunun son parçası tam elektrikli Mercedes EQ A hatchback olacak. İki yıl içinde çıkması beklenen model en az 400 km elektrikli sürüş mesafesi vaad ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap