1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Mercedes CLA 180 CDI AMG İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

2018 Mercedes CLA 180 CDI AMG İncelemesi

2018 Mercedes CLA 180 CDI AMG İncelemesi
1

2018 Mercedes CLA 180 CDI AMG İncelemesi

Mercedes CLA 180 CDI AMG modeli Mercedes’in en fazla tercih edilen araçları arasında yer alıyor. Araçta yer alan 1.5 litre turbo dizel motor, Renault ile ortak kullanılan bir motordur. Fakat Mercedes’in mühendisleri bu motoru 7 ileri özelliğe sahip olan DCT şanzıman ile CLA serisine entegre etmiştir. Araç 109 ps 260 nm tork güç üretmektedir.

Mercedes CLA 180 CDI AMG Olumlu Özellikleri

Araç tam olarak AMG paketinin asil duruşunu taşımaktadır. Yol tutuşu bakımından son derece başarılı bir araçtır. Araçta 18 inç jantlar ve onlara eşlik etmekte olan 225/40 R18 ebatlarda pireli p zero lastikleri bulunmaktadır. Araca ek olarak sert süspansiyonlarda eklenmiştir. Bu süspansiyonlarla beraber yol tutuşunun üst seviyeye çıktığını görebilirsiniz. Araçta özellikle şanzımanın çok başarılı şekilde çalıştığını görebiliyoruz. Araç spor moda geçtiği zaman vites geçişlerini artırma ve düşürme noktasında da son derece başarılıdır. Araç spor arabaların size yaşatmış olduğu vites düşüş hazzını tamamen yaşatmaktadır. Aracın vites geçişleri noktasında net ve keskin olduğunu söyleyebiliriz.

Mercedes CLA 180 CDI AMG’nin ses sisteminin de son derece iyi olduğunu görebilirsiniz. Sesi sonuna kadar açsanız dahi seste herhangi bir bozulma olmadığını görebilirsiniz. Yalnız bas seviyesinin sonlara doğru olması seste bazı bozulmalar olmasına sebep olabiliyor.

Aracın malzemesinin kalitesi de iyi seviyededir. Özellikle koltuk döşemelerinin diğer araçlara göre daha iyi seviyede olduğu görülmektedir. Aracın geneline baktığımız zaman malzeme kalitesi bakımından gayet iyi olduğunu söyleyebiliriz. Mercedes CLA 180 CDI AMG tasarım bakımından da sportif bir duruşa sahiptir. Aracın sportif tasarım ile coupe sedan tasarımını bir araya getirdiğini görebiliyoruz. Araçtaki multimedya sistemi de son derece başarılıdır. Aracın başlangıç paketli fiyatı ise 214 bin TL.

Yorum Yap

Yorum Yap