1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Model Ford Tourneo Custom 2.0 İncelemesi

2018 Model Ford Tourneo Custom 2.0 İncelemesi

2018 Model Ford Tourneo Custom 2.0 İncelemesi

Ticari araç piyasasının son yıllarda giderek geliştiğini, birçok otomobil üreticisinin bu konuda büyük üretimler gerçekleştirdiğini görüyoruz. Ülkemizde son yıllarda oldukça fazla tercih edilmeye başlanan 2018 Model Ford Tourneo Custom, 8+1 yolcu kapasitesi ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için tasarlanmış durumda. Oldukça ağır koşullarda dahi ihtiyaçları karşılayabilen bu araç, iç tasarımı konusundaki genişlik ile de sahiplerini tatmin edebiliyor.

2018 Model Ford Tourneo Custom, 8+1 yolcu kapasitesinin yanı sıra 2.0 litre motor hacmi ile de ön plana çıkıyor. Önden çekişli bu aracın toplamda 5 kapısı bulunuyor. Gövde tipi minibüs olarak belirtilen bu araç, hafif ticari araç sınıfı içerisinde yer alıyor. Aracın tercih edilebilir olmasındaki en büyük etmen ise manuel ve dizel motor tipine sahip olmasıdır. Motor kısmı ile ilgili ayrıntılara devam edecek olursak;

2018 Model Ford Tourneo Custom Özellikleri

2018 Model Ford Tourneo Custom

2018 Model Ford Tourneo Custom, 1995 cc motor silindir hacmine sahip durumda. 4 silindire sahip bu aracın motor gücünün ise 130 beygir olduğunu görmekteyiz. Maksimum tork güçü 385NM olan araç, saatten en fazla 170 kilometre hıza ulaşabiliyor. Aracın dışarıdan bakıldığında büyük ve taşıma amaçlı kullanılacağını düşünürsek kullanıcıların büyük bir çoğunluğu yakıt konusunda aracın performansını merak etmektedir.

70 litre yakıt depo kapasitesine sahip olan 2018 Model Ford Tourneo Custom, şehir içerisinde ortalama olarak 100 kilometrede 7,1 litre yakıt tüketimi yapmaktadır. Şehir dışı yapılan yolculuklarda ise ortalama tüketimin 100 kilometrede 5,8 litreye çıkmaktadır. Genel olarak ortalama tüketimin ise 6,3 litre olduğunu görmekteyiz.

Ticari bir araç olmasından dolayı 2018 Model Ford Tourneo Custom içerisinde birçok ayrıntı özel olarak düşünülmüş durumda. Konforu sağlamak amacı ile süspansiyon ayarı oldukça ince bir noktadan ayarlanmış durumda. Hem hafif kasislerde hem de oldukça sert bölgelerde hiçbir şey hissetmemenizi sağlıyor. Araçta viraj içi aydınlatma farları, mercekli halojen farlar ve park sensörleri sürüş keyfini kolaylaştıran etmenler arasında yer alıyor.

Güncel yakıt fiyatlarına baktığımızda aracın şehir içi için ekonomik olmadığını düşünebilirsiniz. Yük ve yolcu kapasitesi, konforlu olması ve yüksek performansa sahip olmasından dolayı gayet tercih edilebilir. Şu an için aracın 150,000 TL’den başlayan fiyatlar ile satıldığını görmekteyiz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Nedense bu tür panelvanları normal otomobillerden daha konforlu buluyorum. Otomobilden daha rahatlar benim için

  2. Ford custom aracını çok araştırıyorduk. Gerçekten yazdığınız bilgiler bize çok büyük bir ışık tuttu ve aracı almaya bizi biraz daha ikna etti. Bizi bilgilendiren yazınız için çok teşekkür ederiz.