1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Model Hyundai Sonata Hibrit İncelemesi

2018 Model Hyundai Sonata Hibrit İncelemesi

2018 Model Hyundai Sonata Hibrit İncelemesi

Özgün tasarım anlayışı son zamanlarda oldukça iyi benimseyen Hyundai, 2018 model araçlarında büyük değişimlere giderek hem dış tasarımlarda hem de iç tasarımlarda oldukça güzle görünümler meydana getirmekte. 2018 Model Hyundai Sonata Hibrit modeli ile beraber şirketin süspansiyon, iç tasarım, güvenlik ve eğlence sistemlerine bir hayli önem verdiğini görüyoruz. Sürüş deneyimi konusuna oldukça dikkat eden şirket, araç tasarımlarında son teknolojiden büyük oranda destek almaya başlamış durumda.

Arka lambaları olmak üzere 2018 Model Hyundai Sonata Hibrit modelinde birkaç değişiklik meydana gelmiş durumda. Tekerlekler başta olmak üzere bagaj kapağı kısımlarında farkedilebilir değişiklikler meydana getirilmiştir. Sürücülerin hem konfor hem de yüksek güvenlik standartlarına sahip sürüş yaşaması için tüm ayrıntılar özellikle düşünülmüş durumda.

2018 Model Hyundai Sonata Hibrit Özellikleri

2018 Model Hyundai Sonata Hibrit içerisinde kör nokta tespiti, şeritten çıkma uyarısı, şerit koruma asistanı ve arka çapraz trafik uyarısı gibi güvenlik önlemleri sunuyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi süspansiyon konusunda oldukça iyileştirmeler yapıldığı görülüyor. Süspansiyon özelliklerine bakıldığında aynı segmentteki araçlara oranla daha iyi sonuçlar verebileceğini söyleyebiliriz. 2018 Model Hyundai Sonata Hibrit için motor özelliklerine de bakacak olursak;

2018 Model Hyundai Sonata Hibrit İncelemesi
2018 Model Hyundai Sonata Hibrit İncelemesi

2018 Model Hyundai Sonata, bir hibrit model olmasından dolayı 2 farklı motora sahip durumda. Benzinli motorun özelliklerinden bahsecek olursak; 154 beygir motor gücü olan benzinli motorun maksimum tork gücü 190Nm olarak gösterilmekte. Elektrikli motorun başlangıç beygir gücünün 51, maksimum tork seviyesinin ise 205Nm olduğu görülüyor. Elektrikli motorun 6,000 devirde maksimum gücü 193 beygire kadar çıkabiliyor. Gelelim bu aracın yakıt tüketimi ve menzili ile ilgili olan detaylarına;

2018 Model Hyundai Sonata Hibrit modeli, tam pil doluluğunda 43 kilometre kadar bir menzile sahip durumda. Pil durumu düşen kişiler, 2 saat kadar bir şarj etme süresinin ardından tüm günlerini rahatlıkla geçirebilmektedirler. Benzinli motor ile beraber aracın toplam menzili 950 kilometreye kadar çıkabiliyor. Bu menzil oranına bakıldığında oldukça güzel bir çözüm sunduğunu söyleyebiliriz.

2018 Model Hyundai Sonata için daha çok benzinli motor kullanımının yaygın olduğunu görüyoruz. Hibrit model araçlarda batarya sorunu olmasından dolayı çok fazla tercih edilmediğini görüyoruz. Hibrit modellerde menzil mesafesi artmadığı sürece satışların düşük olacağı tahmin ediliyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. 11 ay önce

    Hyundai valla kendini aştı yanlış anlamadıysam hem elektrikli hem de benzinli motora sahip gerçekten çok başarılı bir otomobil üretmişler.

  2. Çok iyi açıklamışsınız, aklımdaki bütün sorular gitti.

  3. bu arabayı çok seviyorum allah hayırlısını etsin teşekkürler.