1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Model Skoda Fabia İncelemesi

2018 Model Skoda Fabia İncelemesi

2018 Model Skoda Fabia İncelemesi

2018 yılının ikinci ayını tamamlamak üzere olduğumuz şu günlerde araba ve motorlu araçların büyük heyecanla beklediği Cenevre Otomobil Fuarı şimdiden göz dolduracak birçok marka ve araçlarla tam bir şenlik havasında geçecek. İşte bu fuarda tanıtılacak araçlardan biri de ilgi çekeceğine kesin gözüyle bakılan Skoda Fabia modeli oldu. İlk ipuçlarını ocak ayında aldığımız aracın yeni sırları da gün geçtikçe ortaya çıkıyor.

Dış tasarımında değişikliğine giden firmanın iç ve dış donanımlarda da yenilik ve çeşitlilik katacağı gelen kulisler arasında. Hatchback ve Station Wagon olmak üzere iki farklı şekil seçeneği ile satışa sunulan araç basit ve zeki dokunuşların eşliğinde ihtişamlı günlere doğru ilerliyor. Özellikle kokpit kısmında yapılan değişiklikler oldukça etkileyici.

Bu dönem hem araç içi led ışıklandırma sistemi ile tanışan modelin bir diğer yeniliği ise ilk kez 18 inç jant seçeneği ile satışa sunulacak olması oldu. Ön ve arka tamponlarda da ufak değişiklikler opsiyonel olarak satışa sunulacak. Klasik motor yapısına devam eden firma, üç silindirli benzinli motorlardan kullanacak. Giriş seviyesinde aracın sahibi olmak isteyenler için 65 ve 70 beygir gücüne sahip iki seçeneği bulunuyor. Turbo destekli modelleri ise 95 ve 110 beygir gücünde satılacak.

Yedi ileri DSG şanzımana sahip olmak istiyorsanız sadece 110 beygir gücündeki araçlarında böyle bir seçeneğin olduğunu bilmenizde yarar vardır. Dizel seçeneği ise firma tarafından veya yakın takipçileri tarafından dillendirilen bir konu değil ne yazık ki.

Aracın en büyük değişiminin ön kokpit bölümünde olduğunu söylemiştik. Bu konuyu biraz daha açacak olursak, İlk olarak 6.5 inc büyüklüğünde multimedya ekranı yer alıyor. İsteğe göre Apple Play Car ya da Android Auto gibi seçenek seçme şansınız var. Bu ekrana müziklerinizi veya videolarını aktarmak istediğiniz zaman kullanabileceğiniz USB ve SD Kart giriş desteği bulunmaktadır. Arka koltukta yolculuk edenler için ise USB giriş ve tablet tutucu seçenekleri bulunuyor.

Araca eklenen diğer yenilikler ise kör nokta uyarı sistemi, geri bölge trafik asistanı, uzun far asistanı gibi seçenekler yer alıyor. Bunun dışında diğer tüm özellikleri ne yazık ki cenevre otomobil fuarında göreceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap