1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Model Skoda Rapid Spaceback İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

2018 Model Skoda Rapid Spaceback İncelemesi

2018 Model Skoda Rapid Spaceback İncelemesi

Son yılların en yenilikçi markalarından birisi olarak gösterilen Skoda, her geçen gün kullanıcıların istekleri doğrultusunda araç üretmeye devam ediyor. 2018 Model Skoda Rapid Spaceback tasarım ve özellik bakımından Fabia Combi ile oldukça birbirine benziyor. Fabia Combi tasarımına göre oldukça yakışıklı ve havalı görünen bu aracı satın almak isteyen kişiler için detaylı bir inceleme yazısı hazırlamaya çalışacağız. Özellikle uzun yolculuğu seven ailelerin oldukça hoşuna giden bu model, araç içerisinde oldukça geniş bir alan oluşturmuş durumda. Arka koltuk mesafesi konusunda gelen talepleri değerlendiren Skoda, teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanmış durumda. Kokpit konusunda oldukça güzel bir alan oluşturmuş olan 2018 Model Skoda Rapid Spaceback, Android ve İOS işletim sistemleri üzerinden rahatlıkla kontrol edilebiliyor.

Skoda Rapid Spaceback Özellikleri

2018 Model Skoda Rapid Spaceback İncelemesi
2018 Model Skoda Rapid Spaceback İncelemesi

1 metre bagaj genişliği bulunan 2018 Model Skoda Rapid Spaceback, 415 litre bagaj hacmi ile uzun seyahatlerde tüm eşyaları rahat bir şekilde bünyesine sığdırabiliyor. Önceki modellerinde 4 silindirli motor kullanan Skoda, 2018 model aracında 3 slindirli motor kullanmayı tercih etmiş durumda. Bu durum, aracın öncekine oranla daha sesli çalışmasına neden olmuştur. Uzun yolculuklar için sportif mod ve tasarruflu modlar ekonomik seyahat yaşamanız için özenle tasarlanmış durumda. Tamamen sıralı tipte bulunan 3 silindirli motorlar 999 cc. silindir hacmine sahip durumda. 2018 Model Skoda Rapid Spaceback’in maksimum motor gücü 110 beygir 5000 d/d. olup Tork gücü 200 Nm. 2000 d/d. dir.

6 ileri manuel vitese sahip olan bu model saatte maksimum 198 km hıza ulaşabiliyor. Hızlanma konusunda bir hayli iyi olan araç, 100 kilometre hıza 3,2 saniyede ulaşabiliyor. Skoda firması, bu aracın tasarımını yaparken aslında bir yandan da VW Golf modelinden ilham almış gibi görünüyor. Görünüm konusunda yapılan iyileştirmeler aynı zamanda aracın yakıt performansına da yansımış gibi görünüyor. 55 litre ile tam depo kapasitesine sahip olan Skoda Rapid Spaceback, 900 ile 960 kilometre mesafe kat edebiliyor. Yakıt tüketimi konusunda ise ortalama tüketimin 4,7 litre olduğu ifade ediliyor. Bu modelin tek dezavantajı yüksek motor sesi gösterilirken araç içerisinde oldukça havadar ve rahat olması ile de ön plana çıkıyor. 2018 model araç alacak kişiler için oldukça ekonomik olarak gösterilmekte.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 10 ay önce

    Skoda araçlar oldukça kaliteli bunun yanında fiyatları da ideal seviyelerde. Alınır mı alınır ancak emsal modellerini detaylıca incelemek gerekiyor.

  2. 10 ay önce

    Bence tasarım olarak güzel ama hala benim inancım bu arabaya çok fazla yok. SUPERB den sonra çok iyi şeyler çıkartamadılar.