1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Model Toyota Aygo İncelemesi

2018 Model Toyota Aygo İncelemesi

2018 Model Toyota Aygo İncelemesi

2018 Model Toyota Aygo, son zamanlarda şehir içi kullanmak için tercih edilen araçlar arasında ilk sırada yer alıyor. Bugüne kadar tasarlanmış olan Toyota araçları içerisindeki en küçük otomobil olma unvanına sahip olan Aygo, oldukça sevimli bir görünüme sahip durumda. Aynı sınıf içerisinde yer alan Citroen C1 ve Peugeot 108 gibi araçlara bakıldığında geçirdiği makyaj ile bu aracın oldukça ön planda olduğunu görüyoruz.

Tasarım açısından oldukça güzel değişikliklere uğrayan 2018 Model Toyota Aygo, sürücülerine oldukça güzel bir şehir içi deneyimi sunuyor. Otomobil pazarı içerisinde küçük bir model olmasına karşın oldukça keyifli bir sürüş deneyiminin oluşmasını sağlıyor. Aracın motor özellikleri başta olmak üzere teknik özelliklerine değinmeye başlayacak olursak;

2018 Model Toyota Aygo Teknik Özellikleri

2018 Model Toyota Aygo İncelemesi

3 silindirli 998cc motor hacmine sahip olan Aygo, maksimum 72 beygir gücünde 6000 d/d. motor gücüne sahiptir. Aracın boş ağırlı 840 kg olup bagaj hacmi 168 litre olarak belirlenmiştir. Motor gücü biraz zayıf olmasından dolayı aracın saatte maksimum hızı 160 kilometredir. Hafif ve küçük bir araç olmasına karşın aracın 100 kilometre hıza çıkma süresi 13,8 saniyedir. Aracın ortalama olarak 100 kilometrede tüketmiş olduğu yakıt 4,1 litredir. Bu özelliği sayesinde aracın oldukça ekonomik olduğunu görmekteyiz.

Uzun yoldan ziyade sürekli şehir içerisinde araç kullanımı yapan kişilere önerilen 2018 Moden Toyota Aygo, geçmiş sürümlerine oranla iç mekan tasarımında büyük değişikliklere gitmiş durumda. Aracın eski sürümlerine göre dijital ir altyapı sahibi olan Aygo, Adroid Auto ve Apple CarPlay gibi sistemler ile donatılmış durumda. Geri görüş kamerası, acil frenleme asistanı, şerit takip asistanı, çarpışma asistanı, 2018 model içerisinde makyajlanan Aygo’nun yeni özellikleri arasında yer alıyor.

Özellikle İstanbul gibi trafiği boş şehirlerde tercih edilen 2018 Model Toyota Aygor, küçük yapısı sayesinde hızlı bir çıkış yakalayarak trafik derdinden kurtulabiliyor. 3 boyutlu olan geniş burun yapısı, aracın minyon görünmesinin önüne geçerek bir görünüm kazanmasına olanak sağlıyor. 2018 yılı için özel olarak makyajlanan araç, çıktığı ilk günden bu yana oldukça özel ilgi gördü. Yol tutuşu, ekonomik yakıtı ve diğer özellikleri sayesinde aracın 2. el satışı şu an için bulunmuyor.

Bir önceki yazımız olan 2018 Model Volvo XC70 D4 İncelemesi başlıklı makalemizde 2018 Model Volvo XC70, Volvo XC70 D4 ve Volvo XC70 İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap