1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Porsche’nin Yeni Modeli; Cayenne

2018 Porsche’nin Yeni Modeli; Cayenne

2018 Porsche’nin Yeni Modeli; Cayenne
2

Porsche’nin Yeni Modeli : Cayenne

            2018 yılıyla birlikte otomotiv sektöründe de birtakım yenilikler olmaya başladı. Sıra dışı atağı Porsche yaparak otomobil tutkunlarına tamamen fonksiyonel, estetik ve konforlu yeni aracını yarattı. Bu aracında daha öncekilerde olmayan yenilikler olduğu kadar eşsiz bir sürüş keyfi, yakıt tasarrufu ve esnek ödeme koşulları gibi birbirinden farklı seçenekler yer alıyor. İşte bu yönleri bakımından değerlendirilecek olunursa Porsche yeni modeli Cayenne her açıdan değerlendirilmesi gereken modellerden birisi olmayı gerçekten de hak ediyor.

 Fiziksel Özellikler

            Porsche yeni modelinde amaçlanan sadece fonksiyonu değil. Seyir zevki veren estetik bir tasarımı, yıpranmayan ve yıllara meydan okuyan optik beyaz ve metalik jet siyah seçenekleri Porsche modelinin sadece bir özelliği. Bunun yanında aracın fiziksel özelliği bakımından değerlendirildiği zaman araç tipi olarak SUV tipi spor otomobil modeli olmaktadır. Bu da sportmen duruşa daha da karizma katacak bir otomobil modeli olarak satışa sunulmaya başlanmıştır.

            Araç Türkiye’nin yetkili satış ofisleri üzerinden anında satın alınarak test sürüşleri yapmak için de sürücülerini bekliyor. Bu yönüyle aracın her anlamda test edilmesi, eşsiz konforu ve sürüş tasarımları bütün yönleriyle dikkat çeken özellikleri arasında gelmeye devam eden niteliklerini meydana getirmektedir. Tümüyle bu özellikleri de onun eşsiz ve benzersiz yönlerini ortaya koyması bakımından değerlendirilerek her anlamda kusursuz bir tasarım ve işçilik ortaya koymaya devam eden otomobil sistemleri arasında yerini almaktadır.

 Teknik Özellik

            Porsche Cayenne 2018 modelinin kendine has teknik özellikleri bakımından da Porsche Cayenne 2018 modeli sürücüleri bekleyen en yeni özellikleri bir arada sunmaya devam ediyor. Yakıt tipi olarak benzin sistemine dayanan spor otomobil akıllı sistemleri bakımından da dikkat çekiyor. İşte Porsche Cayenne 2018 modelinin akıllı sistemleri:

 – Otomatik kararan dikiz ve yan aynalar

 – Panoramik açılır tavan sistemi

 – Akıllı cihaz haznesi

 – 3 fonksiyonlu otomatik ısınan deri direksiyon sistemi

 – Navigasyon sistemi

 – Geri görüş kamerası

 – 3,0 motor hacmi ile dikkat çeken yeni nesil spor otomobil arasındaki yerini korumaya devam eden temel özellikleri bulunmaktadır.

 Yakıt Analizi

            Otomobilin Porsche Cayenne olarak daima tasarruflu yönleri de yer almaktadır. Bu yönleri arasında onun benzin tipi 3,0 motor hacmiyle daima yakıttan tasarruf eden motor hacminin bulunduğunu söylemek mümkün olacaktır. Bununla beraber söz konusu yakıt sisteminden birisini meydana getirmesi adına tam 90 lt. kapasiteli yakıt deposu bulunması yönüyle de tam bir tasarruf dostu Porsche modeli arasında yerini almaya devam etmektedir.

            Bütünüyle bu özellikleri açısından değerlendirilerek yakıt sisteminin sağlamaya devam ettiği tüm teknik yönleri her anlamda daha net bir şekilde anlaşılır olacaktır. Bu özellikleriyle yakıt tasarrufu sağlayan, sürücüsüne eşsiz özellikler sunmaya devam eden Porsche Cayenne yeni nesil spor otomobil olmaya şimdiden aday gibi görünüyor. Tümüyle ortada duran bu özellikleri ona olan ilgiyi daha da artıracaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap