1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Renault Symbol 1.0 SCE Joy İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

2018 Renault Symbol 1.0 SCE Joy İncelemesi

2018 Renault Symbol 1.0 SCE Joy İncelemesi

2018 Renault Symbol 1.0 SCE Joy İncelemesi

Ülkemizde Renault tarafından sunulmuş olan en uygun araç modellerinin arasında yeni Renault Symbol 1.0 SCE Joy yer almaktadır. Araç ülkemizde satılmakta olan en uygun fiyatlı sıfır otomobiller arasında yer almaktadır. Araç 73 beygire ve 97 nm torka sahiptir. Yalnız aracın motoru 5 ileri manuel şanzımana sahip olduğu için kullanıcıların tam olarak performans noktasında beklediği ivmeyi alamama ihtimali bulunmaktadır. Aracın fabrika verilerine göre araç, 0 – 100 km/s’ye 14.5 saniye içerisinde çıkmaktadır. Yalnız aracın yol tutuşunun diğer B sınıfı Sedan otomobiller için zayıf olduğunu görebiliyoruz.

Renault Symbol 1.0 SCE Joy Performansı

Renault Symbol 1.0 SCE Joy modelinin boş kasala 1057 kilogram ağırlığa sahip olduğunu görüyoruz. Aracın kasasının hafif olması daha rahat ilerlemesine yardımcı olmaktadır. Araçta klima açık olduğu zaman da 0 – 100 km/s hızlanmasında da herhangi bir düşüş olmamaktadır. Aracın yakıt tüketimini de incelediğimiz zaman yakıt tüketiminin oldukça iyi olduğunu görüyoruz. Tüketim noktasında kullanıcılarını üzmeyecek bir araçtır.

Renault Symbol 1.0 SCE Joy Olumlu Özellikleri

Araç 3 silindirli bir motora sahiptir. Aracın en büyük artılarından birisinin de motor sesi olduğunu görebilirsiniz. Yalnız sessiz motor sevenler için aracın pekte uygun olmadığını söyleyebiliriz. Aracın standart donanımlarda yer almakta olan yokuş kalkış desteği çok iyi çalışmaktadır. Aynı zamanda karbon fiber trimlerde yer almaktadır. Araç B segmenti sedan sınıfı bir araç olduğu için geniş bagaj hacmine de sahiptir. Fakat ağzı dar ve yükleme eşiği derin olduğundan dolayı yükleme sırasında sorun yaşatabilmektedir. Aracın arka diz mesafesi de son derece iyidir. Bu yüzden arkaya oturacak olan kişiler yolculuklarını rahatlıkla yapabilirler. 2018 Renault Symbol 1.0 SCE Joy 85. 150 TL başlangıç fiyatı ile satılıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap