1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Toyota Land Cruiser Prado Detaylı İncelemesi Ve Özellikleri

2018 Toyota Land Cruiser Prado Detaylı İncelemesi Ve Özellikleri

2018 Toyota Land Cruiser Prado Detaylı İncelemesi Ve Özellikleri
1

Toyota’nın en zorlu arazi şartlarındaki muhteşem yeteneği ve şehir yollarındaki estetik duruşu ile benzersiz bir görünüme sahip olan modeli Land Cruiser Prado yenilendi. 190’dan fazla ülkede satışı olan araç, rakipsiz off-road yeteneğiyle dünyanın en dayanıklı 4×4’lerinden biri olarak gösteriliyor. 1951 yılından beri Toyota’nın dayanıklılık ve güvenilirlik açısından simgesi konumunda olan model, yenilerek iddiasını daha da güçlendirdi.

Konfor seviyesi daha da artırıldı

Yenilenen Land Cruiser Prado’nun kabin ergonomoisi ile birlikte yeni ön konsol tasarımında da değişikliğe gidildi. Daha büyük 8 inç’lik multimedia ekranı, Optitron sürücü göstergeleri ve direksiyondan kontrol edilebilen 4.2 inç’lik çok fonksiyonlu ekran ön konsolda bir hayli dikkat çekiyor. Bununla birlikte araç içi konforu da, ön koltuklara soğutma, arka koltuklara ısıtma, otomatik klima, ısıtmalı öne camlar ve yeni akıllı anahtar tasırımı ile güçlendirildi.

Yeni Land Cruiser Prado’nun uzunluğu da 60 mm uzatılarak 4,840 mm’ye çıkartıldı. Böylelikle sıra dışı bir manevra kabiliyeti elde eden aracın dönüş yarıçapı ise sadece 5.8 metre oldu. Kaput, ön panjur, farlar, ön tampon ve çamurluklar yeniden tasarlanarak Land Cruiser Prado’nun muhteşem görüntüsü daha da geliştirildi. Yenilenen ön far ve arka stop grubu ise, araca çekicilik kattı. Land Cruiser Prado’nun güçlü duruşu, en az 215 mm’lik yükseklik, 31 derecelik yaklaşma açısı, 25 derecelik ayrılma açısı ve 22 derecelik karın açısı ile desteklendi.

Land Cruiser Prado’nun rakipsiz off-road kabiliyeti son derece dayanıklı, deformasyona dirençli ayrı şasili gövde yapısıyla sürücüye sağladığı üst düzey yönlendirme ve teknolojik destek özeliklerinden geliyor.

Land Cruiser Prado’nun off-road tecrübesi olmayan sürücülerin bile aracın off-road özelliklerini üst düzey kullanabilmesine destek olan arazi destek sistemleri, bu otomobili dünyanın teknolojik açıdan en ileri, güvenli ve keyifle kullanılabilen 4×4 araçlarından biri yapıyor.

Güvenlik donanımları üst düzey

Yeni Land Cruiser Prado’nun dikkat çeken özellikleri arasında Toyota Safety Sense aktif güvenlik teknoloji donanımları da var. Bu donanımlar arasında yolcu algılama özellikli Ön Çarpışma Önleyisi Sistem (PCS), Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC), Şerit Takip Uyarı Sistemi (LDA) ve Otomatik Uzun Far Sistemi (AHB) var. Diğer aktif güvenlik teknolojileri arasında Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM) ve Geri Manevra Trafik Algılama Sistemi (RCTA) de bulunuyor.

Yeni Land Cruiser Prado, 177 HP güç üreten 2.8 litrelik D-4D turbo dizel motorla birlikte satışa çıkarılıyor. Türkiye MTV ve tescil masrafları hariç başlangıç fiyatı 157 bin 500 euro.

Yorum Yap

Yorum Yap