1. Ana Sayfa
 2. 2018 Model Otomobiller
 3. 2018 Toyota Yaris İncelemesi ve Fiyatları

2018 Toyota Yaris İncelemesi ve Fiyatları

2018 Toyota Yaris İncelemesi ve Fiyatları

Geçtiğimiz günlerde New York Otomobil Fuarında ilk kez görücüye çıkartılarak tanıtılan Toyota Yaris, ilk etapta Japon menşeili araç sevenlerin ilgisini çekti. Bizde ilk gözlemlerimizde otomobil dışında çok az değişiklik yapılmış olmasına rağmen keskin ve sportif bir görünüm elde edildiğini gördük. Asıl değişiklikler yine Japon mühendis kafasının nasıl çalıştığını gösterircesine motorlarda ve iç aksamlarda yapılmış.

2018 TOYOTA YARİS TASARIM İNCELEMESİ

Toyota çıkardığı yeni modelinde aracın fiziki yapısı ve sportif görüntüsüne önem verdiğini görüyoruz. Yere biraz daha yakınlaştırılan aracın iç tasarımı ise günümüz tasarımın 4 5 sene gerisinde diyebiliriz. 2013 model toyota corolla ile iç dizayn benzerliği bir hayal kırıklığı yaratsa da dış görünüşü ile beraber motorda yapılan yenilikler bu aracı alınabilir kılıyor. İç tasarımını biraz daha detaylı inceleyecek olursak, özellikle 2018 yılında çıkan ve teknolojik ekranların bolca kullanıldığı araçların aksine siyah ve sade bir tasarım bizi karşılıyor.

2018 TOYOTA YARİS TEKNİK ÖZELLİKLER

İlk olarak birçok ülkeden tepki çeken dizel motorlu araçlar bu seride olmayacak. Benzinli ve hibrit motor seçenekleri ile satışa sunulacak aracın toplamda 4 farklı motor seçeneği bulunuyor.

 • 1.0 benzinli düz vites,
 • 1.5 benzinli 6 ileri düz vites,
 • 1.5 benzinli otomatik vites,
 • 1.5 cvt hibrit motor

4 silindirli motorun teknik güç özelliği ise 74 beygir gücünde ve 111 tork’tan oluşuyor.

Piyasaya ilk sürüldüğü yıllarda çarpışma testlerinin hatalısı olarak gösterilen ve ortalama 3 yıldızlı olan Toyota Yaris bu konuda tüm eksikliklerini tamamlamışa benziyor ve 5 yıldız almasına kesin gözüyle bakılıyor. Bunun dışında yol tutuşu konusunda ise segmentine göre oldukça iyi durumda. Tek sıkıntısı çok fazla sürat yapıldığı zaman içeriye ses alma durumunun olması göze batan detaylardan.

TOYOTA YARİS FİYATARI

 • Yaris 1.0 Life – 57.900 TL
 • Yaris 1.5 Fun Special – 67.400 TL
 • Yaris 1.5 Fun Special Multidrive S Model – 73.750 TL
 • Yaris 1.5 Style X-Trend Multidrive – S – 90.600 TL
 • Yaris 1.5 Style Multidrive S Model – 92.300 TL
Yorum Yap

Yorum Yap