İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 VolksWagen Passat İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

2018 VolksWagen Passat İncelemesi

2018 VolksWagen Passat İncelemesi
3

Yeni yıl ile birlikte Volkswagen Grup yeni modellerini sergilemeye devam ediyor. Bu yazımızda ele alacağımız araç ise Volkswagen için olmazsa olmazlardan olan 2018 Model Volkswagen Passat.

  Birçoğunuzun bildiği üzere passat modeli Volkswagen markasının temel taşlarından bir tanesi. Serüvenine bakıldığında ise uzun yıllar boyunca bu taşı yerinden kaldırmak diğer firmalar tarafından oldukça güç görünüyor. Her zaman çağı ve insanlığı takip eden VW tasarımcıları ve teknik ekibi yine bizi büyüleyecek bir araç meydana getirmeyi başarmışlar.

  TASARIM

  Eski görünümüne nazaran daha sert çizgiler kullanan Volkswagen Passat 2018 modeli eski makam arabası tarzından biraz daha uzaklaşarak spor ve dinamik olmaya karar vermiş gibi görünüyor. Gerek Ön farlarında ki değişiklikler gerekse stop lambalarında daha keskin hatların kullanılması buna en büyük işaret olarak gösterilebilir. Profilden bakıldığında işçilikten hiç kaçınılmamış ve aracın aero dinamiğine oldukça önem verilmiş. Hacim olarak fazla oynanmamış olması eski kullanıcıları tarafından beğenilen bir özellik olmasından dolayı olduğunu düşünüyorum.

İÇ TASARIM

  İç tasarım olarak kendi çizgisini bozmayan passat da ilk dikkatimi çeken el freni oldu eskiden ufak bir tuşla bunu halleden Volkswagen 2018 model passat’da bu detayı atlamış ve klasik el freni kolu koymayı tercih etmiş. Genişletilmiş multimedia ekranı ile sürüş esnasında daha rahat hareket edebilmeyi hesaplayarak güzel bir adım atmışlar. Kadranlarda da değişikliğe gidilmezken klasik Volkswagen Passat kadranlarını kullanmaya devam etmişler. İç renk paketi olarak Siyah, Deri ve Bej renk seçeneklerinin olması oldukça iyi.

MOTOR

1.4 litre 1.6 litre ve  2.0 litrelik seçeneklerle karşımıza çıkan yeni passat;

-1.4 litre TSI motor ve 1.6 litre TDI ve 2.0 TDI motorları bize sunmakta.

-Vites türleri bakımından oldukça zengin bir yelpaze var 6 ileri otomatik ve manuel şanzımanın yanı sıra 7 ileri otomatik ve manuel şanzıman sunulmakta.

-Aracın 0-100km aralığı ise sadece 8 saniye olarak belirtilmiş. Bunun yanı sıra 2.0 litre motor için maksimum hız olarak 233km hız belirlenmiş.

-2018 Model Volkswagen Passat 100 Km de ortalama 30 tl lik bir tüketimi ön görüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap