1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. 2018 Yeni Audi S6 Tanıtıldı

2018 Yeni Audi S6 Tanıtıldı

AUDİ’nin E segmentinde yer alan yeni ve hızlı sedan’ın yenilenmiş olan yüzüyle piyasaya çıkmaya hazır durumda. 2018 Audi S6 modeli prototip olarak test edildi ve kendisini bekleyen AUDİ meraklılarını da heyecanlandırdı. C7 kodlu olan güncel neslin makyajlı hali bu mu yoksa yeni jenerasyon mu olacak henüz belli değil ancak aracın genel görünüşüne baktığımız da A8’e benzediği görülüyor.

2018 Yeni Audi S6 Ne Zaman Çıkacak?

AUDİ S6 1994 yılında C4 koduyla piyasaya sunulmuştu ve o zaman da amaç belliydi. A4 sınıfından daha spor bir araç ve güçlü bir sedan ortaya çıkarmak. V8 motorla Almanlar bunu çok iyi bir şekilde başardı aradan çok fazla bir zaman geçmeden bu kez de C5 markalı ikinci nesil araçlarını ürettiler. Bu araç ilgi gördü ve sınıfının en şık versiyonu olarak lanse edildi. 2006 yılına geldiğimizde ise C6 piyasaya çıktı. Bunda V10 5,2 litrelik bir motor vardı.  Bu motoru Lamborghini Gallardo’ dan bilenler olacaktır. 2012 yılına kadar yeni bir kasa üretilmedi ve 2012 yılında C7 kasa piyasaya çıktı. Bunda da V8 4,0 litrelik bir motor yapıldı. Motor küçüktü ancak bu kez çift turbo bulunuyordu. Dolayısıyla daha hafif bir kasa ve daha güçlü ve hızlı bir araç.  Elbette ki motor küçülünce aracın yakıt tasarrufu da düşürülmüştü.

2018 Yeni Audi S6

Yeni nesil Audi S6 piyasaya kamuflajlı olarak sunuldu ve görsel anlamda da beğenileri topladı. Aslında gücü ve gizlenmiş olan tasarım detayları da şimdiden merak konusu. Aracın teknik verileri ve de tam olarak yola ne zaman çıkacağı konusunda net bir bilgi yok.

Yorum Yap