1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Yeni Dacia Duster Geliyor!

2018 Yeni Dacia Duster Geliyor!

2018 Yeni Dacia Duster Geliyor!

Baştan aşağıya yenilenen bir tasarıma ayrıyeteten güçlenen motora ve teknolojiye kavuşan Dacia Türkiye yollarına adımını atmış bulunmakta.

Güçlü ve sağlam karakterini vurgulayan daha keskin hatlara sahip dış tasarımı ve arttırılmış kalite ile konforu bir arada sunan iç tasarımı ile yeni Duster’ın gerçek bir SUV konforuna kavuştuğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca off-road becerisini de bünyesinde yüksek kalitede barındıran 4×2 ve 4×4 versiyonları bulunuyor. Yenilenmiş iç mekan tasarımı ergonomik olarak tasarlanmış, sürüş konforunu daha üst seviyelere çekiyor. Ayrıca bu model de geliştirilmiş olan ses yalıtımı da iç mekana alınan sesleri yarı yarıya azaltmış durumda.

Motor seçeneklerinde zenginleşmeye giden, yeni Duster’da 1.2 TCe 125 bg (4×2) benzinli motor kullanıma sunulmuş. Türkiye de ki  bütün müşterilerin hepsine hemen hemen cevap verebilecek iki benzinli ve iki dizel motor olmak üzere 4 motor seçeneği ile satışa sunuluyor.

Comfort ve prestige olmak üzere 2 farklı donanım seviyesi ile otomobil pazarında yerini alan Duster yenilenmiş konfor ve güvenlik ekipmanlarına sahip.

İşte 2018 model yeni Dacia’nın kokpiti ;

Gelelim yeni Duster’ ın özelliklerine : 

Otomatik klima, otomatik yanan far sistemi, 360 derece kamera, eller serbest Dacia ya özel kart sistemi, perde hava yastıkları, elektrik takviyeli direksiyon, önemli özelliklerinden biri kör nokta uyarı sistemi, 4×4 geniş bilgilendirme ekranı, bel destek ayarlı yepyeni koltuklar ve yokuş inişlerinde destek sistemi.

Dünya’da konuşulduğu üzere 2010 yılından bu güne 2 milyon 306 bin 272, Türkiye de ise 92 bin 637 adet satış gerçekleştirildi. 2017  yılında Türkiyede gerçekleştirdiği 17 bin satış ile beşinci yılda da en çok satan 4×4 modeli olurken, Daciaya en çok satılan 4×4 markası ünvanını kazandırdı.

Türkiyede satışa ne zaman sunulacak?

Ülkemiz’de satışa sunulacağı tarih 1 mart 2018 den itibaren başlayacak.

Ortalama fiyatı ise : 70.900 TL den başlayacaktır

Yorum Yap

Yorum Yap