İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Yeni Honda Civic Dizel 1.6 İncelemesi

2018 Yeni Honda Civic Dizel 1.6 İncelemesi

2018 Yeni Honda Civic Dizel 1.6 İncelemesi
2

Merakla ve büyük bir ilgiliyle beklenen dizel motor seçeneğine sonunda kavuşan 2018 Honda Civic, nispeten ulaşılabilir olarak nitelendirebileceğimiz başlangıç fiyatına sahip görünüyor.

Türkiye global pazar başta olmak üzere son dönemlerde kaportasında yaşanan anlamsız göçüklerle gündeme gelen Honda Civic, markanın yürüttüğü onarım hamlesinin ardından bir nebze de olsa eleştiri oklarından sıyrılmıştı.

Standart versiyonunun yanı sıra RS, Si ve Type R olmak üzere zengin güçlü versiyonlarla kullanıcılarla buluşan yeni jenerasyonun belki de en çok merak edileni dizel motorun entegresiydi. 2016 yılında gerçekleştirilen tanıtımın ardından nihayet 2018 model yılıyla birlikte aracın dizel motorlu versiyonu Türkiye pazarında satışa sunulmuş durumda düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında açıklanan fiyatlara göre, dizel bir Civic’e sahip olmak isteyenleri 121.000 TL‘lik başlangıç fiyatı bekliyor.

Aracın tanıtımı ile ilgili videosu;

Civicteki dizel motorun özellikleri; 

Görünüm olarak benzinli versiyonlardan bir farkı bulunmayan dizel motorlu Honda Civic sadece arkasındaki i-DTEC yazısıyla kendini belli edecek. Dizel olarak 1.6 Elegance ve 1.6 Executive donanım paketleriyle satışa sunulacak araçta şimdilik sadece 6 ileri manuel şanzıman tercih edilebilecek. Dizel motorlu Honda Civic modelleri 9 ileri otomatik şanzıman seçeneğine de Temmuz ayı itibariyle kavuşmuş olacak.

1,6 litrelik hacme sahip olan i-DTEC dizel motorun teknik verilerine göz attığımız da, asfalt üzerinde başarılı bir sürüş dinamiği sunabilme potansiyeline sahip olduğunu görebilmekteyiz. Honda’nın 120 PS güç (4.000 devirde) ve 300 Nm tork değerlerini (2.000 devirde) açıkladığı motorun özellikle tork kısmında alt devirlerde başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Kilometrede 91 gramlık karbon salınımı yapan bu gelişmiş ve yenilenmiş motor, manuel şanzımanla bir araya getirildiğinde 100 kilometrede 3,4 litrelik ortalama tüketim değeri vadediyor. 2018 Honda Civic’in dizel motorlu versiyonunun donanım paketlerine göre açıklanan fiyatlarıysa şu şekilde belirlendi.

Premium paketinin de yıl sonunda satışa sunulması planlanıyor.

Elegance – 121.000 TL

Executive – 130.000 TL

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. tasarım olarak beğendiğim bir araba.

  2. Yıllardır Honda Civic almayı düşünüyorum. Hatta 2011 yılında nerdeyse alıyordum dizel satışı olmadığı için alamamıştım. Her zaman japon arabalarına güvenirim. Ayrıca Almanya ile aramızda olan soğukluk nedeniyle alman arabalarına zaten karşıyım beğensem dahi almam.

    Gel gelelim geçen yılki talihsiz olaya. Hondanın kaportalarının ince olması nedeniyle göcükler olması bu markaya olan bakış açımı ve güvenimi zedeleri. Teknik ve görünüm özellikleri ne kadar iyi olsada bu fiyatların hakkını verip kaportasını güclendirmesi gereklidir.

  3. Çok güzel bi araba. Tasarımından bahsetmeyeceğim zaten piyasadaki en iyi tasarıma sahip. Motor gücü gibi özellikleri de harika. İmkanım olursa hemen bir tane alacağım.