1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Yılında Çıkması Beklenen Otomobiller

2018 Yılında Çıkması Beklenen Otomobiller

2018 Yılında Çıkması Beklenen Otomobiller

2018 Yılında Çıkması Beklenen Otomobiller

            Her yıl olduğu gibi 2018 yılında da tüm araba markaları en iyi modeli piyasaya sürebilmek için rakipleriyle kıyasıya mücadele veriyor. Yeni eklenmiş özellikleri ve farklı model seçenekleriyle tüm 2018 otomobiller araba tutkunlarının ilgi ve merakını şimdiden uyandırmış durumda. Özellikleri ve fiyatlarıyla bazı otomobiller yavaş yavaş gündeme gelmeye başladı bile. İşte bu otomobillerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 Audi Q4

            SUV serisine en son eklenen Audi Q4 modeli, Q2’nin daha da geliştirilmiş hali olarak müşterilerin karşısına çıkıyor. Hala yenilenme aşamasında olan Audi Q4 her ne kadar Q2 modelinden esinlenilerek üretilmeye çalışılsa da otomobil daha çok Q3 ve Q4 modellerinin özelliklerini kendisinde barındıracak. 5.2 saniyede yaklaşık 100 km. hıza ulaşması beklenen Audi Q4 bir benzinli iki de elektrikli olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle müşterinin beğenisine sunulacak. Otomobilin Türkiye’deki fiyatının ise yaklaşık olarak 380,000-390,000 TL arasında olması bekleniyor.

 Aston Martın Db11

            Hızlı yapısıyla dikkatleri çeken ve 2018 de çıkacak arabalar arasında yerini alan Aston Martin markası DB11 modelini 2018’de piyasaya sürecek. Otomobilin göze çarpan ilk özelliği 4 saniyede 10 km. hıza ulaşma kapasitesine sahip olmasıdır. Son serisinde Mercedes’in motorlarını kullanmaya başlayan Aston Martin markası DB11 modelinde gene Mercedes’ten GT motorunu kullanacak. Saatte 301 km. yol kat edebilme kapasitesine sahip bu yeni model 184 bin Euro ile başlangıç yapacak.

 Bmw X4

            Sekiz vites ve otomatik şanzımana sahip olduğu bilinen BMW X4 modeli yeni bir görünümle araba tutkunlarını cezbedecek gibi duruyor. Özellikle tavan kısmının ve arka bölümün diğer modellere göre farklı bir görünüme sahip olması onu bir Fastback modeline daha çok yakınlaştırıyor. İç dizayn olarak da değişikliğe giden BMW X4 modeli insan sesini algılayabilen konuşma özelliği ve aracın kolayca park edilmesini sağlayacak Parknow sistemi de otomobili çekici bir hale getiriyor. BMW X4 modelinin fiyatı ise 357,000 TL olacak.

 Dacia Duster

            Aracın iç dizaynında 7 adet koltuk olacağı söylentiler arasındadır. Önceki modellerine kıyasla Dacia ‘nın yeni modeli Duster çok fazla bir değişkenlik göstermiyor. Maksimum 170 kilometre hıza ulaşan Duster SUV modellerinin arasında en ucuz olarak yerini alıyor. Kaliteli ürünleri ucuz fiyatlarla müşteriye sunmasıyla bilinen Dacia markası Duster modelinde de aynı yolu izleyeceğini belli ediyor. Otomobilin fiyatının 101,000 TL olması bekleniyor.

 Ferrari 812 Süperfast

            Araba tutkunlarının ilgisini üzerinde toplayan spor arabaların başında gelen Ferrari markası 812 Süperfast modelini 2018 yılında piyasaya sürecek. Modelin en dikkat çeken özelliği ise 2,9 saniyede 100 kilometre hıza ulaşabilme kapasitesine sahip olmasıdır. Çok donanımlı bir otomobil olduğu bilinen 812 Süperfast modeli iç dizaynında da değişik bir görüntüye başvuruyor. Direksiyon görünümünde köşeli bir yapıya sahip olan 812 Süperfast iddialı görüntüsüyle dikkatleri üzerinde topluyor. Otomobilin fiyatı ise 820,770 € olarak satışa sunulacak.

 Ford Mustang

            Spor tarzda görünümü ile 2018 yılında çıkacak otomobiller arasında yerini alan Mustang modeli 2,3 litrelik motor seçeneğiyle 100 kilometre hıza 4 saniyeden bile daha az bir sürede ulaşabiliyor. Mustang modelinin Türkiye’deki fiyatının 365,000 TL olması bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap