1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Yılında En Çok Satan Arabalar Ve Özellikleri

2018 Yılında En Çok Satan Arabalar Ve Özellikleri

2018 Yılında En Çok Satan Arabalar Ve Özellikleri

2018 yılı yeni arabalar açısından zengin olmayı vaat etmektedir. Makalede 2018 yılında çıkan arabalar sınıf ya da fiyatına göre gruplandırılmamış, boyut ve statüye göre derecelendirilmemiştir. Çünkü 2018 model arabalar kendine göre özeldir. Otomobil markalarından gelen haberlere bakılırsa bazı 2018 otomobiller şu şekildedir:

 SUBARU IMPREZA (UNIVERSAL) 2018

            Subaru Impreza Universal 2018 iki çeşit motor sunacaktır. Temel ekipman 115 beygir gücünde 1,6 Litre hacminde güç birimi bulunmaktadır. Gelişmiş ekipman daha güçlü motora sahip olacaktır: Bu motor 156 beygir gücünde 2,0 Litre hacmindedir. Her iki güç birimi benzinle çalışmaktadır. Araba tüm versiyonlarında Lineartronic varyatörlüdür ve simetrik dört tekerlekten çekişe sahiptir. Önceki modeline göre daha sert bir platforma ve kolay sürüş sağlayan geniş aks aralığına sahiptir.

 TOYOTA LAND CRUISER 200 2018

            Aracın 2018 modeli Executive Black ve Executive White versiyonlarında standart modelden bazı farklı teknik özelliklere sahiptir. İki tip motor seçeneği sunmaktadır: Biri 4,6 Litre benzin hacimli ve 309 beygir gücündedir. Ya altı vites mekaniği ya da otomatik şanzıman ile birlikte çalışmaktadır. Tam çekişlidir. İkincisi 4,5 Litre kapasitelidir ve 249 beygir gücüne sahiptir. İletim seçenekleri benzin motorundaki gibidir.

            Lüks versiyon, LX 470 ile donatılmış en yeni ayarlanabilir hidropnömatik süspansiyonuna sahip oldu. Bu araç kullanımı sırasında büyük konfor sağlamaktadır. Otomobil şehir içi yollarda, şehir dışı yollarda ve kötü koşullardaki yollarda en büyük engelleri bile problem çıkarmadan aşmaktadır.

 FERRARİ PORTOFİNO 2018

            Yeni araç öncekinden 3,9 Litre hacimli biturbo V8 motoru miras aldı. Motor gücü 600 beygir gücündedir. Geliştirmeler de bulunmaktadır: Motor düz krank miline sahip oldu, pistonlar ve bağlantı çubukları daha iyi bir verimlilik için daha yüksek kaliteli üretildi. Yüz metreye 3,5 saniyede ulaşan sport car’ın maksimum hızı saatte 320 kilometredir. Şanzıman olarak önceki gibi yedi vitesli şanzıman kaldı. Dişliler direksiyon simidindeki uygun mekanik düğmeler ve merkezi tünel kullanılarak değiştirilir. Transmisyon, direksiyondaki ve merkezi tüneldeki mekanik düğmelerle değişmektedir.

 PEUGEOT 308 2018

            Bu modelde güç birimlerinde küçük değişiklikler yapıldı. İlk seri modelleri zaman ile test edilmiş motorlara sahip olacaktır. Motorlardan ikisi 1,2 Litre, diğer ikisi 1,6 Litre kapasiteye sahiptir. Güçleri 110, 130, 205 ve 270 beygir gücündedir. Seriyi iki litre kapasiteli ve 205 beygir gücüne sahip dizel motor tamamlamaktadır. Yeni modelin opsiyonları da geniş olacak ve içerisine kör alan kontrolü, seyir kontrolü, hava yastığı, sürücü kontrolü, geniş görüş kamerası, park radarı ve daha fazlası dahil olacaktır.

 RENAULT MEGANE RS 2018

            Sportif Renault Megane RS 2018’de 300 beygir gücünde sadece bir motoru bulunmaktadır. Bu, önceki versiyondan 30 beygir gücü daha fazladır. Yeni araç için oldukça iyi özelliklerdir. Motorun çalışma hacmi 2,0 Litredir, turbo şarj bulunmaktadır. Güç birimi altı vitesli manuel şanzıman ile birlikte çalışmaktadır, iyileştirilen modifikasyon ise robotik çift kavramalı bir şanzımana sahiptir. Renault araçları ilk kez bu tarz şanzımana sahip olmaktadır. Güçlü motoru sayesinde ilk yüz metreyi 5,5 saniyede geçmektedirler. Araba sadece 5 kapılı seçenekleriyle satışa sunulmaktadır.

 NISSAN MICRA 2018

            Yeni motor öncekinden neredeyse hiç farklı değildir. Kompakt Nissan Micra 2018 üç tip motor seçeneği sunmaktadır:

            Birinci seçenek 90 beygir gücünde ve 0,9 Litre kapasitelidir. Turbo şarjlıdır ve benzinle çalışmaktadır.

            İkinci seçenek de benzinlidir ve çalışma kapasitesi 1,0 litredir, gücü ise 73 beygir gücündedir.

            Üçüncü seçenek dizeldir, gücü 90 beygir gücünü bulmaktadır ve kapasitesi 1 Litredir.

 Tüm bu güç birimleri her koşulda yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Ne yazık ki şanzıman olarak her motor tipi için sadece 5 vites vardır. Süspansiyon biraz değişikliğe uğrayarak arkadaki torsiyon yarı bağımsız, öndeki ise bağımsız oldu. Arka frenlerin davul tipi vardır, ön frenlerin ise disk tipi.

 KİA STİNGER

            Parlak, güçlü ve hızlı fastback Kia için yarış pistleri gibi yeni ufukları fethetti. Motorları da hayal kırıklığına uğratmadı: Dört silindirli iki litrelik temel ünite 247; 3,3 Litrelik V6 ise 330 beygir gücündedir. Temel çekiş doğal olarak arkadadır ve dört teker çekiş opsiyoneldir.

 VOLKSWAGEN TERAMONT

            Alman markasından büyük crossover birçok kişinin ideali ve hayalidir. Teramont’un sunulduğu yerlerde Touareq’ten biraz daha ucuz olduğu görülmektedir. Teramont’un iki benzin motoru bulunmaktadır: Biri 240 beygir gücünde iki litrelik dört silindirli, diğeri 280 beygir gücündeki V6 motoru. Çekiş ise her zamanki gibi dört tekerleklidir.

Yorum Yap

Yorum Yap