İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Yılında En Çok Satan Suv Araçlar
Trendlerdeki Yazı

2018 Yılında En Çok Satan Suv Araçlar

2018 Yılında En Çok Satan Suv Araçlar

Spor amaçlı geliştirilen taşıtlar için kullanılan SUV tabiri, son dönemlerde sık sık gündeme gelmeye başlamaktadır. Bu araçlar, sadece binek otomobil olmaktan çıkmış, hem minivan hem station vagon hem de çekme özelliklerine sahip olacak şekilde dizayn edilmeye başlamıştır. Şuan bu türden araçların Türkiye piyasasındaki yerine baktığımız zaman, toplam araçlar içerisinde %36’lık bir paya sahip oldukları net bir şekilde görülmektedir. Tüketiciler tarafından yoğun bir ilgi gösterilen otomobillerde, son 8 aylık satış miktarlarına baktığımız zaman, 68 bin 707 adet araç satıldığı görülmektedir. En çok satan SUV araçlar için 2018 yılı baz alındığı zaman, en büyük payın C sınıfı SUV araçlardan yana olduğu da veriler sonrasında ortaya çıkmaktadır.

Son 8 ay baz alındığı zaman en çok satan SUV araçlar için sıralama ve satış miktarlarını aşağıdaki gibi yapabiliriz.

Peugeot 3008 İç Kısmı
  • 2018 yılı içerisinde en çok satan SUV otomobiller içerisinde ilk sırayı Nissan Qashqai almış durumdadır. Satış rakamlarına baktığımız zaman son 8 ayda 9 bin 99 adet araç satışı yapıldığı görülmektedir.
  • Ikinci sırada ise beklenmedik bir şekilde Dacia Duster karşımıza çıkmaktadır. Aracın son 8 ayda ulaşmış olduğu satış rakamı 8 bin 306 adet şeklinde kayıtlara geçmiştir.
  • Artık Türkiye otomotiv sanayisinde kendisine çok daha iyi yer bulmuş olan Peugeot, SUV araçlar içeriisnde de etkisini göstermeye başlamıştır. En çok satan SUV araçlar incelendiğinde üçüncü sırada 5 bin 800 adet ile Peugeot 3008 karşımıza çıkmaktadır.
  • Dördüncü sırada ise Japon harikası olan Hyundai marka Tucson araç karşımıza çıkmaktadır. Bu aracın toplam satış rakamı ise son 8 ayda 3 bin 740 adet olmuştur.
  • Beşinci sıraya gelindiğinde ise son sekiz aylık süre içerisinde 3 bin 421 adet satılmış olan Ford Kuga karşımıza çıkmaktadır.
  • Şık tasarımı ile dikkat çeken Volkswagen Tiguan araçlar ise kendisine altıncı sırada yer bulmuştur. Yüksek fiyatlardan satılıyor olmasına rağmen şuan son 8 aylık rakamlara göre aracın 3 bin 244 adet satıldığı görülmektedir.
Tiguan

2018 yılında en çok satan SUV araçlar incelendiği zaman ilk 6 sıra yukarıdaki gibidir. 2019 yılına girildiği zaman tüm yılın verileri incelenecek ve kişilerin tercihlerinde kullanabilecekleri net rakamlar da açıklanmış olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap