1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. 2018 Yılında Gözler Hangi Araçta Olacak?
Trendlerdeki Yazı

2018 Yılında Gözler Hangi Araçta Olacak?

2018 Yılında Gözler Hangi Araçta Olacak?

Otomobil dünyasında yer alan pek çok marka adı ve pek çok araba var. Satış rakamlarına baktığımız zaman ve otomobil segmentlerinde ki, farklılıklara baktığımız zaman önümüzdeki yıl SUV pazarında büyük bir artış olacak. Zira 2017 yılında bu konuda zaten detayları gördük. Manşet haberlerinde de büyük bir ihtimalle sonradan ve pek çok otomobil dergisinde de anlatılan Türkiye pazarı Avrupa pazarı nispeten daha da yükselmeye başladı.

SUV araçlarında hem Türkiye hem de Avrupa önemli bir yere gidiyor. Rakamlar oldukça cazip ölmeyin son 11 aydaki otomobil satışlarına baktığımız zaman yüzde 4 derecesinde bir düşüş yaşanmış. Lakin SUV satışlarında yüzde 6’lık artış söz konusu.

Daha geniş bir pencereden bakmak istiyorsanız, son 10 senede yüzde 4 yüz’e yakın bir seviyede büyümeye sahip SUV alanı. Otomotiv Distribütörleri Derneği verilerine göre baktığımız zaman, 2007 senesinde 24967 adet satılan SUV satışları 2016 senesinde 122458 adet’lere çıkmış durumda. Haliyle toplam otomobil satışlarındaki artış yüzde 4 düşmüş durumda lakin SUV alanındaki artışlar, sürekli yükseliyor.

2018 üzerindeki değişiklikler ise en çok bu alanda ve bu pazarda rekabet yaratacak gibi görünüyor. Bu alanda özellikle büyük rekabet yaşayacak olan markalar, Nissan, Renault, Dacia ve Opel Gibi markalarda ön plana çıkacak. Almanya, Japonya ve Fransa devleri tarafından girilecek olan bu pazarda, gerçekten yoğun bir satış sistemi söz konusu.

Bakalım bu alanda nasıl çalışmalar çıkacak karşımıza ve ne şekilde ilerleyecek bu çalışmalar. Bizde bu konuda 2018 yılındaki beklentilerimizi en hızlı şekilde sizlere sunmak istiyoruz. o yüzden zaman kaybetmeyin ve sitemize ulaşın. Suv sektöründe yaşanan bütün çalışmalar ve ön plana çıkartılan bütün gelişmeler çok daha güçlü çok daha profesyonel ve yenilikçi bir yapıyla hizmetinize sunuluyor.

Geleneksel otomobil gelişimlerinde SUV modellerinin yükselmesi, bizlere tasarım detayı ile ilgili olarak da büyük ipuçları veriyor. Bu yüzden zaman kaybetmeden bütün bu çalışmaları en hızlı şekilde ön plana çıkarmak ve organize etmek için zaman kaybetmeyin ve sizler de bu bilgileri takip edin.

Yorum Yap

Yorum Yap