İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2018 Yılında Piyasada Olacak Otomobiller
Trendlerdeki Yazı

2018 Yılında Piyasada Olacak Otomobiller

2018 Yılında Piyasada Olacak Otomobiller

BMW X7

2018 yılı içerisinde geleceği duyurulan X7 SUV segmentinin en önde gelen araçları ile yarışabilecek düzeyde dizayn edilmiş. Konfor ve performansın ileri seviyelerde yapılan araç birçok kullanıcıyı heyecanlandırmakta.

 Performans

            Üç motor seçeneği sunulmuştur. 3.0 litre hacminde olup 6 silindir, diğeri ise 4.4 litre hacmi V8, 6.0 litre V12 motorla kullanıcının karşısına çıkılması bekleniyor. Şanzımanları 8 ileri vites ve tam otomatik vites olarak tasarlanmakta.

 Tasarım

            2018 model otomobiller içerisinde merak edilen konulardan birisi iç tasarım. X7 kabini üç sıra koltuk ve 6 yolcuya oturma imkanı veriyor. Dijital gösterge paneli ve geniş bir bilgi, eğlence ekranı ön tarafta bulunmaktadır. İkinci sırada oturan yolculara kişisel ekran özelliği getirilmiş.

 AUDİ Q3

            Bu yıl gelmesi beklenen Q3, Audi severlerin beklediği bir model. Alman devinin otomobilleri dünyanın birçok yerinde fazlasıyla ilgi görmekte. Uzun zamandır beklenen Q serisinin 2018 de çıkacak otomo1biller sınıfında yeni bir aile üyesi bu yıl içerisinde aralarına katılımını gerçekleştirecek.

 Performans

            2018 model araçlar sınıfında gördüğümüz hibrit motoru seçeneği de satışa sunulacağı duyuruldu. 1,4 lt hacimli TFSİ motoru ve elektrikli motor bir arada sunulacak. Şanzıman 7 ileri oto mevcut olacaktır. Model 4 çeker sistemini bulunduruyor. Güç çıkışı ise 150 hp ve 220 hp bandında değişiklik göstermekte.

 Tasarım

            Araçta yeni farlar ilgiyi ön kısma getirecek. Profil olarak bakıldığında Q5 modelini anımsattığını görmek mümkün. Bagaj 450 lt hacimli olması bekleniyor. İç kısımda uzunluk 60 mm artması ve genişlik ise 50 mm artış olacağı beklenmekte.

 KIA Stınger

            2018 yılında çıkması beklenen araç büyük heyecan yarattı. Aracı web sitesi yeni Gran Turismo diyerek tanımladılar. İddialı gelen KIA bu senenin en çok beklenen arabalarından.

 Performans

            Model iki üniteyi turbo beslemeli benzinli olarak kullanıcılara sunacak. Birincisi 2.0 lt 255 ps 352 nm tork gücünde ikincisi ise 3.3 lt çift turbo V6 Lambda 2 adında üniteye sahip yapıdalar. Bu ünite sayesinde 0-100 km hızlanma süresi 5.1 saniye olarak tespit edilmiştir.

 Tasarım

            Tasarım kısmı en merak edilen bölümlerden bir tanesi. İç tasarımdan 2018 arabalar bölümünden başlanacak olursa Stinger gösterge panelinde g-kuvveti, motor yağı sıcaklığı ve tur zamanları gibi göstergeler gözükmekte. Sedan olan araç 4 kapılı model olarak müşterinin karşısına çıkmakta.

 Alfa Romeo Stelvio

            İtalyan markanı SUV modeli vitrinlere çıktı. 2018’de damga vuracak arabaların içerisinde göze çarpmaktadır.

 Performans

            İtalyan marka 2.0 litre turbo benzinli motoru, 280 hp güç ve 400 Nm tork değeriyle güçlü bir performansa sahip. 0-100 km hızlanması ise 5.7 saniyede çıkabilmektedir. 230 km hıza kadar ulaşabilen Stelvio şehir içlerinde 8.9 litre, şehir dışında 5.9 litre tüketimi yapmaktadır. 1660 kg’lık boş bir ağırlığa sahip araçta, 161 gr/km’lik emisyon değeri bulunmaktadır.

 Tasarım

            İtalyan şıklığını markada da görmek mümkün. Sportif ve şık tasarımını birlikte kullanımı ile birçok genç ve ileri yaştaki yetişkin kesime hitap edecek olan araç oldukça avantajlı konumda. İç kabinde koltuk ve diğer materyallerde deri ve karbon fiber yüzeyler tercih edilmiştir. Yeni yapılmış olan 8.8 inç multimedya sistemi Apple CarPlay ve Android Auto desteğiyle müşterilerin hizmetine sunulacak.

Yorum Yap

Yorum Yap