İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. 2019 Baojun RS-5 İncelemesi Ve Özellikleri
Trendlerdeki Yazı

2019 Baojun RS-5 İncelemesi Ve Özellikleri

2019 Baojun RS-5 İncelemesi Ve Özellikleri

Son zamanlarda araba piyasasında da kaliteli ve farklı araçlarıyla dikkat çeken ülkelerden birisi Çin oldu! Sekiz yıl önce kurulan Baojun markası günümüzde oldukça popüler olmaya başladı. General Motors, SAIC, Wuling ortaklığında kurulan araba markası gün geçtikçe adından bahsettirecek gbi duruyor. Son iki yıldır 1 milyonun üstünde araba satan araba firması koleksiyonuna yeni modeller ekliyor ve pazar sektöründe iddialı girişimlerde bulunuyor.

Özellikle markanın bu ay (2018 Aralık) piyasaya çıkardığı Baojun RS-5 araba modelinin özellikleri ise merak konusu oldu! SUV kategorisinde yer alan bu araç özellikle görselliği ile de tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Özellikle Asya kıtasında birçok araba markasıyla çekişecek olan Baojun RS-5 araba modelini yakından incelemeye ne dersiniz?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öncelikle daha önce de bahsettiğimiz gibi  Baojun RS-5 modeli piyasaya henüz bu ay çıktı. Yani daha çok yeni ve taze bir model olarak karşımızda yer alıyor. Marka, bu aracını iki farklı motor kullanarak piyasaya sürdü. General Motors’un da içinde yer aldığı bu markanın bu yeni modelinde özellikle Amerikan bir hava hakim. Ayrıca arabanın arka kısmının ise Kia markasının Sportage modelini anımsatması ise oldukça dikkatleri çekti. Yani birden fazla görünüm özelliklerine sahip olan Baojun RS-5 modelinde oldukça çeşitli ve modern bir görünüm hakim.

Bu aracın uzunluğu, genişliği, yüksekliği ve aks mesafesi ne kadar?

Baojun RS-5 modelinin boyutsal özelliklerini ele aldığımızda ise modelin uzunluğunun 4570 mm, genişliğinin 1870 mm, yüksekliğinin 1705 mm, aks mesafesinin ise 2700 mm olduğunu görüyoruz.

Motor Özellikleri Nedir?

Baojun RS-5 modelinin motor özellikleri ele alındığında motorunun turbo benzinli seçeneği olması dikkat çekiyor. Ve bu özelliği 1.5 litredir ayrıca aracın 151 ps 149 beygir gücü olduğunu görüyoruz. Yeni çıkan bu modelin ayrıca deri koltuklarının olması, iç mekanında tam iki renk olma tercihinin yer alması, dijital kokpitin yer alması ise alıcıya cazip gelen diğer özellikler içerisinde bulunuyor. Ayrıca 6 manuel vitesin de mevcut olduğu bu model herkesi oldukça heyecanlandırıyor. Şu an sadece Asya’da satışa çıkan Baojun RS-5 modelinin iler ki yıllarda da başka ülkelerde piyasaya sürülmesi bekleniliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap