1. Ana Sayfa
  2. 2019 Model Otomobiller
  3. 2019 Chevrolet Corvette ZR1 İncelemesi ve Fiyatı

2019 Chevrolet Corvette ZR1 İncelemesi ve Fiyatı

2019 Chevrolet Corvette ZR1 İncelemesi ve Fiyatı

Chevrolet tarafından ZR1 modeline dair açıklamalar geldikçe, alıcı adaylarının da bu araca dair beklentileri giderek artıyor. Yüksek performansıyla birlikte Chevrolet tarihinin en iyi aracı olması beklenen ZR1’in, 2019 Chevrolet Corvette ZR1 incelemesi ve fiyatı kapsamında genel özelliklerine değineceğiz.

Chevrolet Corvette ZR1’de Motor Özellikleri

Chevrolet Corvette ZR1 modeli, Chevrolet tarafından paylaşılan özellikleri dahilinde biliniyor. SAE sertifikasına sahip olan 755 beygir gücündeki torka sahip. Ayrıca süperşarjlı motoru özel olarak geliştirilmiştir ve LT5 modeline sahiptir. Bu motor özelliğinin performans açısından yeni bir kriter oluşturduğu düşünülüyor. İki adet rüzgar tünelinin honlanmış aerodinamik haliyle performans en üst seviyeye taşınabiliyor.

Chevrolet Corvette ZR1’de Tasarım Özellikleri

Chevrolet’nin piyasada büyük beklentiler yaratan Corvette ZR1 modelinde ön çerçevenin yenilenmesi, radyatörlerin arttırılması gibi özellikler arabaya farklı bir tasarım özelliği katmıştır. Yenilenen tasarım, bir önceki Corvette modeline göre büyük oranda farklı bir görsellik sunuyor. Kaput bölümü hava girişine yer veren büyük bir şekilde tasarlandığı için, karakteristik bir forma bürünmüş olarak karşımıza çıkacak. Viraj alma kapasitesi de araçta arttırılmış durumda ve bu da manyetik sürüş kontrolünü büyük oranda sağlıyor.

Chevrolet Corvette ZR1’in Fiyatı

Chevrolet’ten yapılan açıklamaların ışığında, Corvette ZR1’in fiyat listesi Chevrolet resmi sayfasında açıklanmıştır. Alıcı adaylarının beklentisini bu fiyatlar bir miktar aşıyor gibi görünse de, aracın performansı göz önünde bulundurulduğunda haklılık payı olduğu görülüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap