1. Ana Sayfa
  2. 2019 Model Otomobiller
  3. 2019 Citroen C5 Aircross Lansmanı Gerçekleşti! ( Detaylı İncelemesi )
Trendlerdeki Yazı

2019 Citroen C5 Aircross Lansmanı Gerçekleşti! ( Detaylı İncelemesi )

2019 Citroen C5 Aircross Lansmanı Gerçekleşti! ( Detaylı İncelemesi )

Yarı otonom teknolojiler ile bir araya gelen ve ek olarak de hybrid özelliğini barındıran Citroen C5 Aircross SUV, Avrupa lansmanı başladı. Çin’den sonra İngiltere lansmanı da gerçekleşti.

2019 Citroen C5 Aircross Lansmanı Gerçekleşti!

Yarı otonom teknolojiler ile bir araya gelen ve ek olarak de hybrid özelliğini barındıran Citroen C5 Aircross SUV, Avrupa lansmanı başladı. İlk olarak Çin’de gerçekleşen lansmanından sonra şimdi de İngiltere’de bir lansman gerçekleşti. Bu da ilk olarak İngiltere satışlarının gerçekleşeceğini garantilemiş oldu. Yeni 2019 Citroen C5 Aircross SUV, Citroen’in amiral gemisi olarak showroomlarda yerini 2019 yılı ilk çeyreğinde alacak.


Citroen’in son yıllarda vasat tasarımlarından kurtularak güzel bir tasarıma geçtiği söylenebilir. Genel hatlar hemen hemen aynı olmasına rağmen büyük ölçüde farklılıkları görebiliyoruz. Karşımıza çıkan farklılıklardan ilki arka farların LED ve ön farların iki katmanlı tam LED olduğunu görüyoruz. Ayrıca 30 dış renk kombinasyonu mevcut olacak ve 17 inçten 19 inçe kadar alaşım jantları görebileceğiz.

Yeni Citroen C5 Aircross Temel Özellikleri

       C5 Aircross araç boyutları 4.5 metre uzunluk, 1.84 metre genişlik ve 1.67 metre olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra da dingil mesafesi 2.73 metre olarak belirtilmiş. Bu nedenle Citroen, arka koltukta oturan yolcular için sınıfının en iyisi olduğunu vadediyor. Aracın yerden yüksekliği ise 23 cm.

Bir önceki tasarıma göre iç tasarım çok daha farklı bir görünüme sahip. Ön pano dikey hava delikleri yatay bir tasarım alır ve düz, geniş orta konsol ile kesisir duruma gelmiş. 12.3 inçlik özelleştirilebilir dijital dokunmatik ekranı bulunuyor. Sisteme Apple CarPlay ve Android Auto dahil durumda.


Yine iç tasarımda klima ve masaj koltukları bulunuyor. Koltuklarda ayrıca yumuşak dolgu ve ekstra kalın yapı ile Adcanced Comfort kalitesinde. Ayrıca standart olarak Progressive Hidrolik Yastık süspansiyon sistemi bulunuyor.

2019 C5 Aircross Yakıt Tipi

Aircross, iki dizel ve iki benzinli yakıt versiyonu ile piyasaya çıkacak. Altı vites benzinli araç 128 beygir PureTech 130 üç silindir hacmine sahip. Diğer versiyon ise 8 ileri vites 178 beygir PureTech 180 dört silindir hacmine sahip.

2019 C5 Aircross Satış Fiyatı

2019 Citroen C5 Aircross SUV İngiltere satış fiyatı ortalama olarak 23.000 € belirlenmiş. Avrupa satış fiyatı konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Fiyat konusunda öncelikle lansmanları beklememiz gerekiyor.

2019 C5 Aircross Çıkış Tarihi

Aircross İngiltere çıkış tarihi 2019 ilk çeyreği olarak belirlenmiş.

Yorum Yap

Yorum Yap