1. Ana Sayfa
  2. 2019 Model Otomobiller
  3. 2019 Ford Mustang Shelby İncelemesi Ve Fiyatı
Trendlerdeki Yazı

2019 Ford Mustang Shelby İncelemesi Ve Fiyatı

2019 Ford Mustang Shelby İncelemesi Ve Fiyatı

Ford’un en agresif modellerinden bir tanesi olan Mustang yeni yılda daha da gelişmiş olarak geliyor. 2019 Mustang Shelby GT350 olarak bilinen yeni model önceki modellerine göre hayli gelişmiş olarak görünüyor.

2019 Ford Mustang Shelby Özellikleri

Shelby modelinin 2019 yılındaki değişiklikleri arasında MagneRide süspansiyon sisteminin geliştirilmesi ve keskin bir yol tutuş özelliğine kavuşturulması dikkat çekiyor. Bu yeni süspansiyon sisteminin geliştirilmesinde Ford Performans yarış pisti referans alınarak değişiklikler yapılmış. Yine bu doğrultuda aracın 3 kodlu ve elektrikli elektronik stabilite kontrolü de bir miktar daha gelişmiş hale getirilmiş.

2019 Mustang Shelby modelinde Ford Michelin ile ortak bir çalışma sonucu yeni modelin yol tutuş performansını en üst seviyeye çıkartmış. Bu yeni otomobilde Pilot Sport Cup 2 model lastiklere yer verilerek, lastik izlerinin de Shelby modeline özgü olmasına imkân tanınmış. Arkada 305/35, önde 295/35 ölçüsünde olan lastikler 19 inç’lik jantlar ile kombin edilen tasarımın eşsiz olmasını sağlamış. 2019 model Ford Mustang Shelby arkada 4 pistonlu önde ise 6 pistonlu kalibrelere sahip brembo frenler ile piyasaya çıkacak. Aracın arka tarafında yer alan rüzgarlığı da önceki modellere göre geliştirilen parçalar arasında.

2019 Mustang Shelby İncelemesi ile dikkat çeken bir diğer nokta aracın motor kısmı. Mustang Shelby GT350 kaputunun altında 5,2 litrelik V8 bir motora sahip olacak. 533 beygir gücünde olan ve 581 Nm tork üreten bu motorun çok yüksek bir güce sahip olduğundan söz etmek oldukça mümkün gibi görünüyor. Piyasadaki rakiplerinin aksine Ford Mustang Shelby kullanıcılarına manuel şanzıman sunuyor. Bu detay şüphesiz tüm otomobil severleri çok mutlu edecek bir haber olarak görülebilir.

Yenilenen Mustang Shelby sadece performansı ile öne çıkmıyor. Aracın kabini de önceki modellere oranla çok daha fazla donanım ve özellik ile donatılmış. Süet kapı döşemeleri, alüminyum gösterge paneli ve Recaro yarış koltukları yeni modelin söz edilmesi gereken özelliklerinden sadece birkaçı. Ayrıca yeni olan bir diğer nokta yüksek performanslı 12 hoparlörü bulunan bir ses sitemi olması. 8 inç’lik Snyc 3 dokunmatik ekran ise standart olarak araçta kalan parçalar arasında yer alıyor.

2019 Mustang Shelby modeline dışarıdan bakılacak olunduğunda 2 yeni renk seçeneğinin kullanıcılarına sunulduğu görülüyor. 2 farklı tonda mavi rengi yeni model ile piyasaya çıkacak olan araçlarda kullanılmaya başlanmış bile. Müşteriler eğer isterse sipariş aşamasında araçlarının üstüne aynı yarış arabalarında olduğu gibi şeritler de ekletebiliyorlar.

2019 Ford Mustang Shelby Fiyatı

Aracın dış görünüşü ile çok fazla oynamayan Ford yetkileri bunun nedenini, olarak önceki model araçların görüntülerinin müşteriler tarafından çok beğenilmesi olarak dile getirmiş. Henüz çok yeni tanıtılması nedeni ile 2019 Ford Mustang Shelby modelinin fiyatı hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor ancak bu otomobilin fiyatının 45 ile 50 bin Dolar arasında olması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan 2019 Yeni Kia Sportage İncelemesi başlıklı makalemizde 2019 kia sportage, 2019 Yeni Kia Sportage İncelemesi ve Kia Sportage İncelemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap