1. Ana Sayfa
  2. 2019 Model Otomobiller
  3. 2019 Kia Optima İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

2019 Kia Optima İncelemesi

2019 Kia Optima İncelemesi

2019 Kia Optima İnceleme

Kia’nın Optima modeli olan aracı ülkemizde olmamaktadır. 2019 Kia Optima’nın geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapıldı. Yapılmış olan tanıtıma göre araç makyajlandı ve Amerika Birleşik Devletleri pazarı için daha iyi bir hale geldi.

Kia Optima modeli ilk olarak D kompakt sedan seven kişiler için 2000 yılında üretilmeye başlamıştır. Aracın günümüzde dördüncü nesil modelinin üretildiğini görüyoruz. Aracın satışı ise Amerika ve Asya pazarında yapılmaktadır. Bu araç Hyundai’nin Sonata modeliyle beraber ortak bir platformu paylaşmaktadır. Aracın dördüncü jenerasyonu ise 2016 yılında üretilmeye başlandı.

2019 Model Kia Optima

2019 model olan Kia Optima’nın karşımıza yine 1.6 litre turbo benzine sahip şekilde çıktığını görüyoruz. Aracın motoru ise T-GDİ 178 beygir 264 tork güç sunmaktadır. Aracın şanzımanı ise 7 ileri çift kavrama özelliğine sahip şekildedir.

ABD’de satışa sunulacak olan araç S, LX, EX ve SX şeklinde 4 tane farklı donanım paketiyle beraber satışa sunulmaktadır. Araçta led gündüz farlarıyla beraber 16 inç boyuta sahip olan jantlar yer almaktadır. Aracın üst paketlerinde ise jant boyutlarının 17 ve 18 inç şeklinde olduğunu görebilirsiniz. 2019 kia Optima’ya yeni jant seçenekleri de gelmiş durumdadır. Yeni renkler incelendiği zaman ise aracın yeni renklerinin son derece güzel olduğunu görebiliyoruz. Aracın kaputunun altında ise 1.6 litre turbo benzinli olan motor yer almaktadır.

Aracın üst paketleri incelendiğinde kullanıcılarına iç ambiyans aydınlatması, led sis falar, spor direksiyon simidi, sunroof, ses sistemi, ısıtmalı direksiyon sistemi gibi farklı seçeneklerin sunulduğunu görebiliyoruz. Aynı zamanda deri koltuk gibi özellikler yine araçta yer almaktadır. Sürücü yorgunluk algılama asistanı ve çarpışma asistanı, adaptif hız sabitleyici gibi ek özellikler de araçta mevcuttur.

Yorum Yap

Yorum Yap