İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. 2019 Model Otomobiller
  3. 2019 Model Hyundai Elantra İncelemesi

2019 Model Hyundai Elantra İncelemesi

2019 Model Hyundai Elantra İncelemesi

2019 model araçların yavaş yavaş gün yüzüne çıkması, şimdiden birçok kişinin heyecanlanmasına neden olmuş durumda. Geçtiğimiz günlerde ilk test sürüşleri yapılan 2019 Model Hyundai Elentra, günlük kullanım açısından birçok kişinini ilk tercihleri arasında yer alıyor. Sedan araçlara oldukça fazla ilgi duyan kişiler için 2017 yılında büyük değişikliklere giden Elantra, güzel bir makyaj ile 2019 yılında da karşımıza çıkıyor. Ön tampon üzerinde değişikliğe giden Hyundai, kademeli bir şekilde yükselen ön ızgarası ile oldukça güzel bir duruş yakalamış gibi görünüyor. Far sisteminde de değişikliğe giden şirket, sürücülerin keskin görünümler yakalayabilmesi için özel bir tasarım oluşturmaya çalışmış gibi görünüyor. 2019 Model Hyundai Elentra aracının diğer özelliklerine bakacak olursak;

2019 Model Hyundai Elantra Özellikleri

Başta kaput tasarımı olmak üzere arayüz, bagaj kapağı ve stop lambalarında değişiklikler meydana gelen 2019 Model Hyundai Elantra, görsel açıdan araç sahiplerinin tüm isteklerini karşılayabilecek şekle getirilmiş durumda. Görsel olarak tüm ihtiyaçları karşılasa da araç içi konsol ve yönetim konusunda bir hayli eksik olduğunu, 90’lı yılları yansıtan tasarımlar kullanan araç, ekonomik fiyata sahip olmasını bu özelliklerden kaynaklandığı görülüyor. Aracın motor ayrıntıları ile ilgili bölümüne de değinecek olursak; Motor hacmi 2.0 litre olan 2019 Model Hyundai Elantra, maksimum 149 beygirlik güç üretebiliyor. 178 Nm. pik torku bulunan araç, ekonomik modellerinde ise 130 beygirlik 211 Nm güç sunuyor.

2 farklı paket dahilinde satılan araç, ilk paketinde 6 ileri otomatik şanzıman seçeneği ile sürücülerin karşısına çıkıyor. otomatik vites tutukunları için oldukça güzel olan seçenek, manuel severler için de sunulmuş durumda. İkinci paket içerisinde de 6 ileri manuel vites seçeneği de sunuluyor.  Test sürüşlerine katılan birçok kişi, araç hakkında tespit ettikleri olumlu gelişmeleri bizlerle paylaşmaya da çalışmış durumda.  Havalandırmalı disk frenler ve ABS sisteminin oldukça iyi olduğunu, olası bir kaza durumunda frenler ile kurtulunabileceği de paylaşılanlar arasında yer alıyor. Arka çapraz trafik uyarısı, adaptif hız sabitleyicisi, ön çarpışma uyarısı, navigasyon, elektrikli sunroof, hafızalı ayarlanabilir koltuklar ve 8 inçlik eğlence ekranı aracın diğer özellikleri arasında yer alıyor. 2018 yılı sonuna kadar geçerli olan ÖTV indirimlerinden yararlanarak bu aracı satın alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Hyundai her zaman güzel arabalar üretmeye ve bu işte ben hep varım demeye devam ediyor. Her sene güzel modeller üretiyorlar çok beğeniyorum araçlarını şahsen 2017 model i20 kullanıyorum ve gözüm hep bu modelde. Teşekkürler böyle bir incelemeyi paylaştığınız için.

  2. Yeni araba almayı planlıyordum Hyundai nin yeni model arabalarını almayı düşünüyorum. Cidden sağlam ve özelliklerine göre ucuz diyeceğimiz bir araba.

  3. 12 ay önce

    Hyundai gerçekten güzel seri ve hızlı sadece bir mercedes audı gibi yere sağlam tutunamıyor bu yüzden güven vermiyor. Bu aslında büyük bir sorun bu sorunun üstesinden gelirlerse büyük bir zıplama yapacağından eminim

  4. Özelikle Lexus’tan izler taşıyan agresif farklı tasarım sayesinde Hyundai’in “dalgalı” ön ızgarası daha kaliteli bir duruş sergilemiş. Ayrıca keskin düzeyde ön farlar vede gömülü sis ampulleri ise havalı görünümü ciddi boyutta pekiştirmiş diyebilirim. İncelemeye değer bir modelle karşı karşıyayız.