1. Ana Sayfa
 2. 2019 Model Otomobiller
 3. 2019 Model Mazda 6 İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

2019 Model Mazda 6 İncelemesi

2019 Model Mazda 6 İncelemesi

2019 Model Mazda 6 tanıtımının yapılması ile beraber birçok kişinin ilgi odağının bu araca doğru çevrildiğini görmekteyiz. orta sınıf için tasarlanmış olan bu araç, geçtiğimiz yıllarda birçok açıdan değişime uğrayarak yeni bir görünüme sahip oldu. 2018 ve 2019 model araç tasarımlarında dış görünüşe çok fazla önem vermeyen şirket, daha çok kullanıcıların istekleri doğrultusunda araç içi ve motor kısmında değişikliklere gitmiş durumda. Ama her ne olursa olsun, çok fazla önemsenmese de mühendisler ortaya muhteşem ve dinamik görünümlü bir araç ortaya çıkarmış durumda. Bu yazımız içerisinde 2019 Model Mazda 6 hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntıları sunmaya çalışacağız.

2019 Model Mazda 6 Özellikleri

2019 Model Mazda 6 İncelemesi
2019 Model Mazda 6 İncelemesi

4 silindirden oluşan bir motora sahip olan Mazda 6’nın motor silindir hacmi 1998cc.’den oluşuyor. Motor gücü 165 HP olan araç, 6000 d/d. güce kadar çıkabiliyor. Maksimum Tork gücü 213 Nm – 4000 d/d. olan Mazda 6, saatte maksimum 209 kilometre hıza kadar çıkabiliyor. Motor gücünün vermiş olduğu etki ile bu aracın 0’dan 100 kilometreye çıkma hızı ortalama olarak 10,6 saniye olduğu görülüyor. En düşük paket özelliklere sahip modelinin dahi 270,000 TL’den satışa çıkacağı umuluyor. Oldukça güçlü bir motora sahip olan bu aracın yakıt tüketimi ile ilgili ayrıntılara gelecek olursak; Aracın benzinli, otomatik versiyonu ortalama olarak 100 kilometrede 6,1 gibi bir yakıt tüketimi yapıyor. Bu oranın artması ya da düşmesi tamamen kişilerin araç kullanması ile ilgilidir. 139gr/km karbon salınımı yapması, aracın çevreye karşı da duyarlı olmasını sağlıyor.

İç tasarımı oldukça profesyonel bir şekilde dizayn edilmiş olan Mazda 6, ön ve arka koltuk tasarımını sıfırdan tasarlamış durumda. Doğal bir şekilde rahat oturma olanağı sunan koltuklar, göstergelerin ne t bir şekilde okunmasına olanak sağlıyor.  Gösterge panellerinin hemen hemen tamamı, sürüş süresi zarfından sürücünün işini tamamen kolaylaştıracak şekilde geliştirilmiş durumda. Navigasyon, hız sabitleyici, şeritten çıkış uyarısı gibi her araçta bulunan standart özelliklerin bu araçta da bulunduğu görülüyor.Gelişmiş güvenlik kontrolü, 360 derece dönebilen akıllı araç içi ve araç dışı kameralar, aracın daha güvenilir olmasına olanak sağlıyor. 2018 yılı Eylül ayından itibaren satışa çıkma başlayan Mazda 6,  ÖTV indirimleri sayesinde oldukça ekonomik hale geliyor.

Bir önceki yazımız olan 2019 Model Hyundai Elantra İncelemesi başlıklı makalemizde 2019 model Hyundai Elantra, 2019 model Hyundai Elantra incelemesi ve Hyundai Elantra hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorumlar (9)

 1. Mazda çocukluğumun en önemli araçları arasında yer alıyor. Tabi ki son zamlardan sonra bana düşen tek şey onun inceleme videolarını izlemek olabilir. Fiyatlar malum, ikinci elini almak bile imkansız oldu. Artık sıfırının hayalini kurup dururuz.

 2. Hayalimdeki araba her ne kadar mazdanın çok eski bir modelini kullansam da şuan için en yakın zaman da 2019 modelini alacağım inşallah..

 3. Mazda 6ların, her zaman tasarımına hayran kalmışımdır. Yine mükemmel ve tabi en kral rengide bu koyu kırmızı rengidir. Türkiyede pek tercih edilmemesinin sebebini bilen var mı? 🙂

 4. Biliyoruz ki, araç alırken %200 ötv ödüyoruz. Fakat gerçekten denildiği gibi ötv indirimi ile satışa çıkarsa büyük markalar arasında güzel rekabet yaratır. İlk tercihim volvo, ikincisi de mazda o yüzden fiyat olarak mazda tercih edilebilir.

 5. Mazda her zaman klasını konuşturmaya devam ediyor. Piyasa değerleri diğer araçlara çok daha iyi ve donanımsal özellikleri de dikkat çekiyor. Tek sorun satışları yavaş olduğu ve servis ağının az olması sonucu piyasada az görülen bir marka, performansını bilip alan kullanıcılar mazda dan vazgeçmiyor.

 6. Mazda’nın yapmış olduğu bu araç son zamanların en güzel aracı bence çok hoşuma gitti. Bulunduğum yerin tatil beldesi olması sebebi ile yurt dışından gelen bu aracı da yakından görme şansım oldu muazzam çizgilere sahip… bir gün belki elde etme imkanımız olur : )

 7. 2019 da gelecek olan diğer otomobiller gibi bu araba da epey heyecan uyanırmakta.

 8. Teşekkürler bu Japon harikası arabayı incelediğiniz için.

 9. Mazda 6, 2019 yılında teknolojisi ile göz dolduruyor. 213 Nm tork gerçekten ne kadar güçlü olduğunu anlamamıza yetiyor..