İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. 2019 Model Otomobiller
  3. 2019 Model Suzuki Swift Teknik Özellikleri ve Fiyatı
Trendlerdeki Yazı

2019 Model Suzuki Swift Teknik Özellikleri ve Fiyatı

2019 Model Suzuki Swift Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Suzuki firması, ülkemizdeki başarılı standardını 2019 model olarak piyasaya çıkarttığı Swift modelinde de devam ettirecektir. Ülkemizde daha yeni olarak satışa sunulan Swift, ilk olarak modern tasarım özellikleri, yüksek Japon teknolojisi ve dinamik sürüş karakteri ile ön plana çıkmaktadır. Dual jet benzinli motoru ve 1,2 litrelik 90 HP gücündeki dinamik yapısı ise verimlilik anlamında çok başarılı bir form yakalamışa benziyor. 5 ileri manuel şanzıman ile birlikte GL donanımı, ülkemiz lansman tanıtımına özel 90 bin TL’den fiyatlarla başlamaktadır. GLX donanım seçeneğinin eklenmesi ve tam otomatik bir CVT şanzımanının da sisteme dahil olmasıyla birlikte, lansman fiyatı 106 bin 500 TL’den başlamaktadır.

Sürüş Özellikleri ve Tasarım Detayları

Suzuki Swift, firmanın genel özelliği olarak önceki nesil tasarımına bağlılığını sürdürmektedir. Modern yapısı ve yeni çağın farklı bir Suzuki DNA’sı da, LED farlar ve geniş hava girişleriyle ön plana çıkmaktadır. Kübik bir tasarımın yanında, omuz çizgileri Swift modelinin sportif bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Yine arka stop grubunda ise LED farlar kullanılmaktadır. 100 kilometreye 11,9 saniyede ulaşan Swift, maksimum olarak ise 180 kilometre/saat hızla performans göstermektedir. Değişken oranlı direksiyon sistemi sayesinde virajlarda çok daha etkin bir kullanım sağlayan modelde, aynı zamanda süspansiyon sisteminin sayesinde tutunma kabiliyeti çok daha başarılı bir hal almaktadır.

İç Mekan ve Güvenlik Donanımları

Swift’in 2019 tasarımında, iç mekanı kokpit domine etmiştir. 9 inç büyüklüğündeki multimedya, aracın ön plana çıkan ve AUX, USB ve Bluetooth ile birlikte kullanılan eşsiz bir teknolojik desteği sunmaktadır. 4,2 inç boyutunda olan renkli yol bilgisayarı ise kullanıcıların sürüş esnasında birçok farklı bilgiye ulaşmasını sağlamaktadır. Eşya gözlerinin kullanım alanını arttırdığı Swift modelinde, koltuklar kapandığında 556 litreye kadar yüksek bir bagaj hacmi bulunmaktadır. Sınıfındaki rakiplerine zengin donanım listesi sayesinde fark atacak olan Swift, aynı zamanda ABS, ESP, BAS, EBD, yokuş kalkış desteği, geniş portföyde hava yastıkları ve lastik basınç kontrol sistemine sahiptir. Bu sayede standart donanımda, diğer modellerdeki ekstra paketler sunulmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap