1. Ana Sayfa
  2. 2019 Model Otomobiller
  3. 2019 Nissan Xterra İncelemesi, Özellikleri Ve Fiyatı
Trendlerdeki Yazı

2019 Nissan Xterra İncelemesi, Özellikleri Ve Fiyatı

2019 Nissan Xterra İncelemesi, Özellikleri Ve Fiyatı

Nissan tarafından üretimi 2015 yılında güvenlik ve kötü yakıt ekonomisi nedeniyle durdurulan Nissan Xterra, 2019 yılında yeni tasarım ve üstün özellikleri ile geri dönüyor. 2019 Nissan Xterra özellikleri ve Nissan Xterra fiyatı yazımızda yer alıyor.

2019 Nissan Xterra Özellikleri

Nissan’ın 2015 yılına kadar üretimini gerçekleştirdiği Xterra SUV model aracı, uzun zaman sonra 2019 yılında geri dönüyor. Çok güçlü bir araç olmasına rağmen kötü yakıt ekonomisi ve güvenlik gerekçeleri nedeniyle üretimi durdurulmuştu. Aradan geçen birkaç yıldan sonra 2019 Nissan Xterra SUV farklı yapısıyla geri dönüyor. O dönemde düşen satış rakamları Nissan firması için bir alarm niteliğindeydi. Ancak yapılan güncellemeler ile 2019 yılında yepyeni bir araç piyasaya sürülecek.
Üçüncü nesil SUV araç ile yeni ve güvenlikli özellikleriyle hafif bir araç bizleri bekliyor. Bunun yanında da verimliliğin üst seviyeye çıkması beklenirken aynı zamanda da yakıt tüketim performansı da üst seviyeye çıkacak.

2019 Nissan Xterra SUV Dizayn

F-Alpha platformu ile gelecek Xterra, aynı aileden başka izleri de taşıyor. Yani Nissan X-Trail ile bazı yönlerden örtüşüyor. Ayrıca Nissan Xterra, özel parça ve ekipmanlara da sahip durumda. Güvenlik özellikleri eskisine nazaran üst düzeyde. Şerit kalkış desteği, dikiz video kamera, park algılama üniteleri, hava yastıkları gibi özellikler bunlardan sadece birkaçı. Yani tam anlamıyla gerçek bir aile aracı olarak nitelendirebiliriz. Aracın değişen diğer özellikleri de tamponlar, ızgara, farlar ve tekerlekler olarak karşımıza çıkıyor.

2019 Nissan Xterra SUV Motor

İlk araç sonunda yaşanan durumların tekrar yaşanmaması için önemli bir jenerasyon olan 2019 model Nissan Xterra, motor konusunda da ciddi değişiklikler ile karşımıza çıkacak. Henüz çok net bilgiler olmasa da Nissan mühendisleri bu araç üzerinde ciddi değişiklikler yapacak. 280 beygir gücünde ve 300 lb-ft tork kuvvetinde bir araç olması bekleniyor. Bu da yolda muhteşem bir performans vadediyor.

Aracın yakıt ekonomisine bakacak olursak da kilometre de 20 mpg üzerinde bir performans sağlıyor. Şehir ve otoyollar için de 19/24 mpg olması bekleniyor. Araçta son model 5 ileri manuel ve 6 vitesli otomatik şanzıman kullanılacağı ön görülüyor.
2019 Nissan Xterra Fiyatı
2019 Nissan Xterra fiyatı konusunda henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Bu konu için henüz üretim maliyetleri tespiti sürse de uzmanların araç için minimum 30.000 $ gibi bir fiyat isteneceği de gelen bilgiler arasında. Üst segment için ise 40.000 $ gibi bir fiyatlandırma söz konusu.

Bir önceki yazımız olan 2019 Honda HR-V İncelemesi, Fiyatı Ve Çıkış Tarihi başlıklı makalemizde 2019 Honda HR-V, 2019 Honda HR-V çıkış tarihi ve 2019 Honda HR-V fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap