İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. 2019 Model Otomobiller
  3. 2019 Opel Combo İncelemesi Ve Özellikleri
Trendlerdeki Yazı

2019 Opel Combo İncelemesi Ve Özellikleri

2019 Opel Combo İncelemesi Ve Özellikleri

Opel Türkiye pazarında satışa sunacağı modeli Combo’ nun şimdiye kadar üretilen en iyi serisi olan beşinci neslini tanıttı. Yeni Opel Combo artık kargo versiyonu ile birlikte de satın alınabilecek. 1 tonun üzerinde yük kapasitesi ile sınıfında nakliye birincisi olan araç, büyük yüklere uygunluğuyla da dikkat çekiyor.

Opel Combo, kargo versiyonuyla profesyonellere verimlilik ve değerinin karşılığını veren en iyi araç olmak üzere tasarlandı. Yeni Combo bir önceki nesline nazaran yenilenen dizaynı ve hizmetinize sunulan üstün teknolojileri ile göz kamaştıracak. Yeni Combo 4.40 metrelik kısa versiyonu ve 4.75 metrelik uzun versiyonu ile 2 seçenek olarak bulunacak. Her 2 modelde de çift sıralı koltuk seçeneği standart olarak bulunacak.

Yenilenen hafif ticari aracı Opel Combo, 4,4 m3 taşıma alanı, 1 tonun üzerinde taşıma kapasitesi ve 3.44 metre’lik taşıma uzunluğu ile sınıfının en iyisi olacak. Kısa versiyonuyla Combo iki paleti rahatlıkla taşıma kapasitesine sahip olmakla birlikte Yeni Combo’nun yükleme konusundaki bir diğer yararı ise sadece 55,7 cm yüksekliğindeki yükleme eşiği. Çamur, kum ya da kar içinde önden çekişli Combo, IntelliGrip antipatinaj sistemi ve ‘iş alanı’ ayarları ile sizleri bekliyor. Bu ayarlarda araç, 30 mm daha yükselmekte ve daha geniş lastik boyutlarına kavuşmaktadır.

Opsiyonel olarak alınabilen açılır tavanı ile çok uzun yüklerde kolaylıkla taşınabilecek. Aracın aşırı yüklü olup, olmadığını kontrol edecek sensör yeni Combo ile segmentin de tek. Arzu edilirse, yük durumu manuel olarak da kontrol edilebilecek. Sistem, yük sınırının %80’ine ulaştığında, sistem beyaz ışıkla sürücüyü uyaracak. Yük sınırı aşılması durumunda uyarı ışığı turuncuya dönmektedir.

Yenilenen Opel Combo sürüş, manevra ve yük ya da kişi taşımayı kolaylaştıran 19 adet sürüş destek sistemi ile konfor özelliğine sahiptir. Bu özellikler içinde en çok öne çıkan opsiyonel olarak sunulan, sürekli çalışan geri görüş kamerasıdır.

Yeni Combo, 8 inçlik bilgi-eğlence ekranıyla devamlı olarak araç arkasında kalan alanı gösteriyor. Geri vites takılıysa yönlendirme çizgileri sunarak manevra desteği sağlıyor. Bunun dışında yolcu tarafındaki yan aynada da bir kamera bulunmakta ve bu sayede araçta kör nokta kalmamaktadır.

Opel Combo İç Tasarımı.

Yan koruma sistemiyle araç çevresinde bulunan 12 sensör, sürücüyü düşük hızlarda aracın yan tarafına çarpma ihtimali bulunan engelleri tespit ederek sürücüyü uyarmaktadır. Saklama alanları ile oldukça cömert davranan Opel Combo, 28 farklı saklama bölmesiyle sürücülere küçük, büyük tüm eşyaları için saklama imkanı sağlamaktadır.

Opel Combo’ da Sunulan Diğer Güvenlik Özellikleri:

– Akıllı Hız Adaptasyonu: Bu sistem ile hız işareti tanıma sistemi kullanılarak yeni bir hız sınırı geldiğinde sürücüyü uyarıyor, bunun ardından cruise control ya da hız sınırı kullanılıyor ise şoföre yeni hıza uyum sağlamak isteyip istemediği de soruluyor.

– Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi: Sistem sürüş tarzınızı takip ederek sizin yorgunluk seviyenizi tespit ediyor ve ihtiyaç sırasında ara vermenizi tavsiye ediyor.

– Otomatik Fren Destekli Ön Çarpışma Uyarı Sistemi: Bu sistem yalnızca sesli ve görsel uyarı yapmakla kalmayıp aynı zamanda sürücü ani tepki vermezse otomatik olarak fren de yapıyor.

– Opel Eye Ön Kamera Sistemi: Sistem yolu takip ederek, hız işareti tanıma ve şerit takip sistemleri gibi spesiyaliteleri de destekliyor.

– Otomatik Cruise Control: İhtiyaç esnasında önünüzde seyreden aracın hızına uyum sağlamaktadır.

Opel Combo Motor Seçenekleri

-1.2 litre turbo benzinli motoruyla 110 beygir güç ve 6 ileri manuel şanzıman ile karşınıza çıkacak. Araç yakıt tüketimi ortalama 5.5lt/100 km.

-1.5 litre dizel motoruyla 76 beygir güç ve 5 ileri manuel şanzıman ile karşınıza çıkacak. Araç yakıt tüketimi ortalama 4.3lt/100km

-1.5 litre dizel motoruyla 102 beygir güç ve 5 ileri manuel şanzıman ile karşınıza çıkacak. Araç yakıt tüketimi ortalama 4.1lt/100km.

-1.5 litre dizel motoruyla 130 beygir güç ve 8 ileri otomatik şanzıman ile karşınıza çıkacak. Araç yakıt tüketimi ortalama 4.4lt//100km.

Yorum Yap

Yorum Yap