1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Kampanyaları
  3. 2019 Otomobil Fırsatları ve Kampanyaları

2019 Otomobil Fırsatları ve Kampanyaları

2019 Otomobil Fırsatları ve Kampanyaları

Hazine ve Maliye Bakanlığının Enflansyonla Topyekün mücadele duyuruları arasında 2019 otomobil fırsatları ve kampanyaları açısından da birçok duyuru gerçekleştirilmiş oldu. Bu kapsamda Hükumet kanadından ÖTV ve KDV indirimlerinin otomobil fiyatlarında uygulanacağının belirtilmesi ile beraber bazı markalarda buna destek olma amacıyla sıfır faizli kredi kampanyaları başlattılar. 12 aya varan vadeli kampanyalardan faydalanmak için çok iyi fırsatlar araba alıcılarını bekliyor.

Faizsiz Otomobil Kredisi Kampanyaları

Enflasyonla mücadele kapsamında kampanyalara destek olmayan isteyen markalar da bu konuda faiz indirimine giderek destek olma kampanyası başlatmıştır. Bu bağlamda kampanyaya Fiat, Peugeot, BMW, Renault, Ford, KIA, Nissan, Volkswagen gibi bir çok farklı marka destek olmak için katılmıştır. Hükumetin uyguladığı ÖTV ve KDV indirimi ile beraber araç fiyatları oldukça uygun bir vaziyete gelirken, firmaların faiz indirimi ve hatta bazı markalarda ki 0 faiz uygulaması ile beraber araç fiyatları oldukça avantajlı bir hale geldi.

KDV ve ÖTV indirimi

2018 yılı bitmeden enflasyon oranını düşürme amacıyla Hükumet girişimlerde bulundu ve önemli bir satış hacmi bulunan sıfır otomobil satışlarına hareket getirmek amacıyla KDV ve ÖTV indirimde bulunma kararı aldı. Bu bağlamda indirimler konusunda açıklamalarda bulunan Bakan Albayrak matrahı 70 bin TL altında olan ve 1.6 CC’ye kadar olan araçlarda ÖTV %45’den %30’a, Motor hacmi yine aynı kalması ile matrahı 120 bin TL ile 70 bin TL arasında olan araçlarda ise ÖTV %50’den %35’e düştüğünü kamuoyuna duyurdu. Bu bağlamda ticari araçlarda da KDV indirimine gidildiğini belirten Bakan KDV değerinin ticari araçlar için %18’den %1’e düşürdüğünü belirtmiş oldu. Gerçekten ciddi vergi indirimlerine gidilmesi ile beraber araç fiyatları oldukça uygun bir duruma gelmiş oldu.

Yorum Yap

Yorum Yap