1. Ana Sayfa
  2. 2019 Model Otomobiller
  3. 2019 Rolls-Royce Cullinan İncelemesi ve Fiyatı
Trendlerdeki Yazı

2019 Rolls-Royce Cullinan İncelemesi ve Fiyatı

2019 Rolls-Royce Cullinan İncelemesi ve Fiyatı

Son yılların en çok beklenen araçlarından biri Rolls-Royce Cullinan sonunda tanıtıldı. Seri üretim olarak, dünyanın en lüks SUV modeli özelliği taşıyan bu araç; üst düzey kaliteden oluşan malzemelerle üretilmiş. Rolls-Royce Cullinan, kaputunun altında da 12 litrelik motora sahip eşsiz bir modeldir. Test aşamasında, İskoç yaylalarından başlayıp Amerika’nın arazilerine varana dek; 12.000 mil yani on dokuz bin kilometreden çok daha fazla yolu başarıyla aşarak testlerini tamamlamıştır. Yazımızda 2019 rolls-royce cullinan incelemesi ve fiyatı konusuna değindik.

2019 Rolls-Royce Cullinan Özellikleri

SUV dünyasına yeni bir soluk getiren 2019 Rolls-Royce Cullinan; yüksek çözünürlükte olan head-up ekranı, havali süspansiyon, şerit takip ve uyarı asistanı, çapraz trafik uyarı sistemi, çarpışma önleme asistanı, gece görüş asistanı, adaptif hız sabitleme özelliği, dört kamera ile çevresel görüş özelliği, 22 inçlik jantları ve markanın olmazsa olması Sprit of Ecstasty’si ile ön plana çıkıyor. Rolls-Royce Cullinan, yüksek bir araç olduğu için inişleri kolaylaştırmak adına; kapıyı açmanız dâhilinde, otomatik olarak 40 mm kadar alçalıyor. Aracın, 1835 mm yüksekliğe, 5341 mm uzunluğa ve 2164 mm genişliğe sahip olduğu biliniyor.

2019 Rolls-Royce Cullinan Fiyatı

Son olarak da Rolls-Royce Cullinan fiyatına değinelim. Lüks kavramını, SUV sınıfında zirvede tutan araç, Avrupa pazarına 350.000 avro gibi bir fiyattan çıkacak. Aracın, ülkemize geldiği zaman vergilerle beraber ortalama olarak 7 milyon TL olacağı varsayılıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap