1. Ana Sayfa
  2. 2019 Model Otomobiller
  3. 2019 Suzuki Vitara İncelemesi Ve Çıkış Tarihi

2019 Suzuki Vitara İncelemesi Ve Çıkış Tarihi

2019 Suzuki Vitara İncelemesi Ve Çıkış Tarihi

2019 model Suzuki Vitara ‘nın tanıtımın Eylül ayında yapılması planlanmaktadır. 2019 Suzuki Vitara en çok 1.0 ve 1.4 benzinli motor çeşidiyle dikkat çekmektedir. İlk kez 2014 yılında piyasaya sürülen Suzuki Vitara 2019 modelinde bir takım güncellemelerle piyasaya çıkacaktır. Tasarımında yapılacak ufak değişiklerin yanında en büyük sürpriz tabi ki 1.0 litrelik motoru olacaktır.

2019 Suzuki Vitara Tasarım Özellikleri

Yeni modeliyle motorunda değişimlere imza atan Suzuki aynı zamanda tasarımında da değişimler gerçekleştirmiştir. Suzuki 2019 vitara’da ön ızgara, ışıklandırma ve tampon gibi ana parçalarda değişimlere gittiği görülmektedir. Arka taraftaki stop lambasında yeni bir tasarıma giden Suzuki, renk seçeneklerine de arttırmıştır. Sürücü panelinde de günümüz trendlerini takip eden 2019 Suzuki Vitara renklendirilmiş yeni bir sürücü ekranıyla gelmektedir. Gösterge panelinin tam ortasında bulunan yol bilgisayarı, artık karşımıza renkli şekilde çıkmaktadır. Jant tasarımında da değişime giden Suzuki, iç mekan malzemesinin kalitesini de bir miktar arttırmıştır. Aracında estetik ve teknolojik olarak birçok değişime imza atan Suzuki, tasarımla ilgili ayrıntılı bilgiyi önümüzde ki zamanlara saklamayı tercih etmiştir.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/CHccdeffcGA” frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen></iframe>

2019 Suzuki Vitara Teknik Özellikleri

Daha önceki senelerde 1.4 ve 1.6 litre hacimli dizel ve benzinli motorlu Vitara seçenekleriyle Türkiye piyasasına giren Suzuki, 2019 modelinde 1.0 litrelik benzinli motoruyla birlikte otomobil piyasasına girecektir. 1.0 litrelik benzinli motorunda turbo desteği bulunmaktadır. 1.0 motoru 110 beygir güç üretecek olup dört tekerlekten çekiş sağlayan manuel şanzıman ön plana çıkmaktadır. Yine de Türkiye’de giriş paketinde manuel şanzıman ile sunulmayan 4×4 seçeneği aynı şekilde devam edebilir. 4×4 seçeneği isteyen sürücüler yine otomatik şanzıman tercih etmek zorunda kalabilirler.

1.4 litrelik motorlarında ise 2019 Suzuki Vitara 140 beygir güç ve 220 Nm tork elde edecektir. Şu anda 1.6 benzinli motorlarıyla Suzuki Vitara 120 beygir güç üretmektedir.

Yeni Suzuki Vitara ile sürücülere sunulan diğer güvenlik ve konfor sistemleri ise şu şekildedir. Standart olarak şerit takip sistemiyle birlikte Vitara şeritten ayrılma uyarısı vermekte ve şeritten ayrılmayı önlemektedir. Ayrıca 2019 Suzuki vitaranın standart sistemleri arasında trafik işareti algılama, kör nokta uyarı sistemleri, arka çapraz bölge trafik uyarı asistanı, çift sensör otonom fren destek sistemi bulunmaktadır.

Ne zaman satışa çıkıyor? Fiyatı ne kadar?

2019 Suzuki Vitara ‘nın tanıtımının eylül ayında yapılması planlanıyor ve bu tarihten itibaren satışının da yapılacağı söyleniyor. Yeni Suzuki Vitara nın başlangıç fiyatının ise 111 bin 250 TL olacağı söylenmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap