1. Ana Sayfa
  2. 2019 Model Otomobiller
  3. 2019 VW Polo SUV Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı
Trendlerdeki Yazı

2019 VW Polo SUV Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

2019 VW Polo SUV Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

2017 yılında yaşadığı sorunlar nedeniyle 2018 yılında piyasada olması beklenen Volkswagen Polo SUV, 2019 yılında yollardaki yerini alacak.

2019 VW Polo SUV Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Volkswagen, son yıllarda yaşadığı sorunların ardından kendini farklı model araçlara verdi. Nitekim bu araçlardan biri de 2019 VW Polo SUV modeli olacak. Volkswagen Tiguain ile benzer konseptlere sahip bu aracın, Tiguain’den bir alt segmentte yer alacağı biliniyor.
Polo SUV modelinin 2018 yılında çıkması beklense de bir süredir yaşanan motor ve emisyon sorunları nedeniyle bu ertelenmişti. Ancak bu durumların geride kalmasından sonra VW çalışmalarını hızlandırdır ve 2019 yılında yepyeni bir Polo bizleri bekliyor olacak.

2019 VW Polo SUV Motor Özellikleri

2019 VW Polo SUV, subcompact crossover yani SUV ile hatchback karışımı bir araçtır. Gelen bilgilerde çok büyük bir motor kullanılmayacağını söyleyebiliriz. Ne kadar mantıklı ve doğru olabilir bilemiyoruz ama gelen en net bilgi araçta 1.0 litre motor olacağı yönünde. Bunun yanı sıra da bu araç yaklaşık 105 hp ve 90 lb-ft tork kuvvetinden bir motor kullanabilir. Polo hatchback bir dizel aktarma organı kullanıyor. Bunun yanı sıra da araçta 7 ileri vites kullanılacağı beklentiler arasında.

2019 VW Polo SUV Tasarım

Polo hatchback modeli MQB A0 (Modular Transversal Matrix) yani enlemesine yerleşimli motorlar için modüler platform yönetimi) platformunu kullanıyor. Aynı şekilde SUV modeli de aynı platformu kullanacağı yönünde bilgiler var. Tampon, alaşım jantlar, farlar gibi özellikleri Polo’dan farklı olacak ve kendine özgü farklılıkları görmemiz mümkün.

Araç hakkında bir diğer bilgi düşük özelliklerde olacağı ve birkaç yeni özelliği peşinden getireceği yönünde. Ayrıca araç SUV olmasına rağmen off-road gibi yeteneklerinin bulunmayacağı söylentiler arasında yer alıyor. Kontrol panosunda LED ışıkların olacağı da konuşulanlar arasında. VW Polo SUV, 100 litre yakıt deposuna sahip olacak.

2019 VW Polo SUV İç Tasarım

Polo SUV 2019, dokunmatik yüksek çözünürlüklü ekranı ile piyasaya sürülecek. Bunun dışında kapı iç tasarımları ve ön panel parlak tasarıma sahip olacak. Koltuk döşemeleri konusunda net bir bilgi bulunmasa da klasik parlak kumaş ile gelmesi muhtemel bir durum.

2019 VW Polo SUV Fiyatı

Yeni 2019 VW Polo SUV fiyatı, 18.000 $ ile 20.000 $ arasında bir fiyat ile piyasada yer alacak. Fiyatın bu kadar düşük olmasının ana sebebi aynı süreçlerde iki rakibinin piyasaya girecek olması. Buick Encore ve Mini modelleri aynı segmentte yer alıyor ve bir bakıma önemli farklılıkları var. VW’de bu durumu fiyatı aşağı çekerek aşmayı planlıyor.

2019 VW Polo SUV Çıkış Tarihi

VW Polo SUV çıkış tarihi hakkında çok net bir bilgi bulunmasa da 2019 yılı son çeyreğinde piyasada olması beklentiler arasında.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 8 ay önce

    18 bin dolar biraz şişirme fiyat gibi geldi. Neden ötv kdv derken daha bakalım neler olacak fiyatlarda dolar yükselsin fiyatlar yükselsin faiz yükselsin bakalım sonumuza