1. Ana Sayfa
  2. 2019 Model Otomobiller
  3. 2019 Yılında Piyasaya Çıkacak Olan Arabalar Hangileri?
Trendlerdeki Yazı

2019 Yılında Piyasaya Çıkacak Olan Arabalar Hangileri?

Sizler 2019 Yılında piyasaya çıkacak otomobil markaları ve otomobiller hakkında bilgiler paylaştık.

2019 Yılında Piyasaya Çıkacak Olan Arabalar Hangileri?

2019 yılının yaklaşması ile dünyanın önde gelen otomotiv firmaları yeni yılda çıkaracak oldukları modelleri bir bir açıklamaya başladı. 2019 ‘da çıkacak otomobiller meraklılarını şimdiden heyecanlandırmaya başlamışken, bu arabalarda yer olacak özellikler ise ortaya çıkmış ve göz kamaştırıcı durumda.

2019 Chevrolet Corvette Zr1

2019 model araçlar içerisinde lüks segmentinde yer alan bu araç çok hızlı ve güçlü hali ile araç severlerin büyük beğenisini toplayacağa benziyor. 6,2 litre LT5 V8 motor ile gelecek olan Chevrolet Corvette, hız sevenleri adeta uçuracak. Lüks bir spor araba ve hız tutkusu bulunan kişiler için üretilen bu araç tasarım olarak da eşsiz bir görünüme sahip. 2019 yılının ortalarında satışa sunulacak olan Chevrolet Corvette ZR1 model aracın fiyatı şu an için belirlenmemiş durumdadır.

2019 Hyundai Santa Fe

İlk olarak 2012 yılında piyasa çıkan Hyundai Santa Fe en son 5 ve 7 koltuklu modelleri ile görücüye çıkmıştı. 2019 otomobiller içinde eski tasarımlarına göre en çok değişiklik gösteren model olarak görünen bu araçta aynalar da kapıların üzerine konumlandırılmış olarak görülüyor. Bunun dışında farlarda da köklü değişikliklere giden Hyundai aracın motoru konusunda henüz bir açıklamada bulunmamış durumunda. Ancak 2019 Hyundai Santa Fe modelinde ilk olarak V6 motor seçeneğinin kullanılacağı, ardından da hibrit motora geçiş yapılacağı öngörülebilir.

2019 Renault Clio

2019 arabalar arasında araba severlerin karşına çıkacak olan bir diğer yeni model ise 2019 model Renault Clio’dur. Bu modelde yaşanacak en köklü değişiklik hibrit motor ile sunuluyor olması olacaktır. Son zamanlarda emisyon skandalları nedeniyle zor zamanlar geçiren otomotiv firmaları nedeni ile Renault çevre dostu motorlara yönelmiş gibi görülüyor.

Bunun dışında 2019 model Renault Clio kaputun altında yer alan içten yanmalı motor seçeneği ile de piyasaya sunulacak. Bu modelin de motor bilgilerinin paylaşılmamasına karşılık 1,6 litrelik bir seçenek ile piyasaya çıkması oldukça yüksek ihtimal olarak görülüyor.

2019 Jeep Cherokee

2019 yılının yeni modelleri arasında kendine yer edinen 2019 Jeep Cherokee modelinde özellikler beli olmaya başlamışken fiyatına dair tahminlerde yavaş yavaş oluşturulmaya başlandı. Test sürüşlerine de başlamış olan bu model otoriteler tarafından beğenilmeyi başarmış durumdadır. Eski modellerine göre dış yüzeyde oldukça değişimin yaşandığı 2019 model Jeep Cherokee farlarının şıklığı ile dikkat çekiyor. Hokey sopasını andıran LED gündüz sürüş ışıkları araca ayrı bir hava katarken, iç tasarımda da önceki modellerin teknolojilerinin güncel versiyonlarının kullanıldığı görülüyor.

2019 Jeep Cherokee modelinde mevcut teknolojilerin güncel versiyonlarının yanı sıra birçok yeni teknoloji de kullanıcılarına kavuşmayı bekliyor. 3,2 litrelik V6 motor seçeneği ile gelecek olan bu modelin satış fiyatı ise 30 bin dolar civarında olacak diye tahmin ediliyor.

2019 Skoda Octavia

Skoda Octavia en son 2012 yılında üçüncü nesil olarak piyasada yer almıştı. Bu modelin artık yenilenmesi gerektiğini düşünen firma yetkilileri 2019 yılında bu değişikliği yaptılar. Şu an piyasada yer alan Skoda Octavia modellerinin 2866 mm olan aks aralıkları yeni modelde çok daha fazla olacak gibi görünüyor. Yeni nesil birçok teknolojiyi de bünyesinde bulunduracak olan bu modelde sanal kokpit ekranı, LED farlar, yeni sürüş sistemleri, üçüncü seviye otonom sürüş ve sesli kontrol gibi özellikler ilk dikkat çekenler arasında yer alıyor.

Hem benzin hem de dizel kanadında motor seçeneklerinin güncellenmesi ile gelecek olan 2019 Skoda Octavia modeli bunlardan farklı olarak hibrit motora da yeni yıl ile birlikte şans verecek gibi görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap