İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Fiyatları
  3. 25-30 Bin TL Arasında Alınabilecek 2. El Otomobiller
Trendlerdeki Yazı

25-30 Bin TL Arasında Alınabilecek 2. El Otomobiller

25-30 Bin TL Arasında Alınabilecek 2. El Otomobiller

İkinci el otomobil piyasası Türkiye’de sıfır otomobillere göre daha fazla tercih edilen ve aracı alacak olan kişinin belirli kriterler doğrultusunda elindeki paraya göre alım gücünün yeterli olduğu otomobillerin göz önünde bulundurulduğu bir sektördür. 25 bin ve 30 bin TL aralığında olan ikinci el piyasasındaki otomobiller çok çeşitlilik göstermektedir.

Araç piyasasında artık sıfır yerine 2.el araçlar bir hayli tercih edilmeye başlandı. Özelikle yaz aylarında ve tatil dönemlerinde kişiler araç arayışına girmeye başladılar. Peki, bütçeye uygun genel de 25 ile 30 bin TL değerine sahip hangi markalar alınabilir? Kişinin aile ya da ticari olarak alacağı aracın tercihine göre arama yapılmalıdır. Araçlarda 2.el temiz olarak bazı markaları bu fiyatlara uygun olarak almak mümkün olmaktadır.

Bütçeye uygun 2.el araçlar

Sıklıkla tercih edilen ve ismi bilinen bir marka olan Fiat araçları için bu rakamlardan bahsetmek mümkün olur. Doblo tarzı seçimler aile aracı olarak sıklıkla tercih edilir. 2.el Fiat Doblo araçları piyasada 2006 modele kadar temiz olarak bu fiyatlarda bulunabilir. Fiat hizmeti ile de oldukça konforlu bir araç çeşitliliğine sahiptir. Aynı şekilde Wolkswagen markalı araçlarda yine uygun fiyata bulunabilen markalar olmaktadır. Wolkswagen markalı araçların 1.4 motor gücüne sahip Polo çeşitleri bu fiyat aralığında temiz olarak ve bakımları yapılmış olarak alınabilir. Konfor bakımından oldukça iyi hizmet veren bir markadır.

Wolkswagen

Wolkwagen markasının ürettiği Polo 1.4 Trendline Comfortline otomobili arabanın şansıman bakımları sahibi tarafından yapıldığı sürece bu fiyat aralığında tercih edilebilecek otomobiller içerisinde yer alabilir. Donanım olarak fakir duran bu araç yaş açısından da sahibine ilerleyen dönemlerde sorun çıkarmaması açısından dikkatli bir şekilde incelenmelidir.

Hyundai

    Hyundai şirketinin üretimini yapmış olduğu Getz 1.3 ya da 1.4 model araçları otomatik açıdan sorunsuz bir kullanış şekline sahiptir. Fiyat aralıklarının ikinci el piyasası içerisinde bulunabileceği bu araç konfor ve güvenlik açısından rakiplerinden geride kaldığı için çift hava yastıklı modelinin tercih edilmesi tavsiye edilir.

Mazda 2

Türkiye otomobil piyasasında Mazda markası çok fazla bilinmese de uygun fiyatlandırma üzerinden araç kullanıcılarının tercih ettiği modeller üretmektedir. Japon grubunun üretimini yaptığı Mazda 2 model araç 1.5 motoru ve şanzımanı açısından farklı bir araç kullanmayı tercih eden kişiler için ideal bir araçtır ve ikinci el piyasasında zor da olsa bulunabilir.

Toyota

Toyota firmasının ürettiği Yaris model araç 25 bin TL ve 30 bin TL değerleri arasında bulunabilecek otomobillerden bir tanesidir. 1.3 motor benzinli ve d4d dizel özelliklerine sahip olan bu aracın yarı otomatik yarı şanzımanlı olarak çalışan modelleri de mevcuttur. Şanzımanında her hangi bir sorun olmadan araç rahatlıkla kullanılabilir.

Nissan

Firmanın ürettiği küçük araçlardan bir tanesi olarak Micra 1.2 ve 1.4 modelleri tam otomatik bir araç olmasına rağmen şanzıman bölümünde meydana gelen bir kaç aksaklık sebebi ile ikinci el piyasasında 25 bin TL ve 30 bin TL aralığında bulunabilmektedir. Donanım açısından bakıldığı zaman C sınıfı araçlarda az bulunan ender donanım sistemine sahip bir araçtır

Yorum Yap

Yorum Yap