İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Fiyatları
  3. 50 Bin TL Ve 75 TL Bin Arası Alınabilecek Otomobiller
Trendlerdeki Yazı

50 Bin TL Ve 75 TL Bin Arası Alınabilecek Otomobiller

50 Bin TL Ve 75 TL Bin Arası Alınabilecek Otomobiller
2

Günümüzde firmalar tarafından çeşitli arabalar üretilmekte ve piyasaya sürülmektedir. Her yıl piyasaya giren milyonlarca araba yollarda yerini almaktadır. Sıfır arabalar üzerindeki vergilerin giderek artmakta olduğu ülkemizde ise bu durum ikinci el pazarlarını canlandırmaktadır. İkinci el piyasası için 50.000 TL ve 75.000 TL psikolojik sınırdır. Peki, bu sınırlardaki araçlar hakkındaki bilgilerimiz yeterli mi?

Renault Clio

Renault markası son clio tasarımına 2015 modelinde yer vermektedir. Bu araç ikinci elde günümüzde 50 bin tl araçlar kategorisinde bulunmaktadır. Renault markasının pek çok modelinde olduğu gibi ikinci el parça sorunu yaşanmayan model düşük hacimli motorlarıyla vergi ve yakıt ekonomisi sorunu yaşatmamaktadır. Ancak yeterli bulunmayan yalıtım seviyesi ve malzeme kalitesi ise bu araçtan kişileri uzaklaştırmaktadır. Diğer yandan performanslı sürüşte sınıfta kalan otomatik vitesi ile Clio, özellikle gençleri düz vites kullanımına yönlendirmektedir.

Renault Fluence

Fluence, Renault markasının C segmenti sedan aracıdır. Model geleneksel renault avantajları ve dezavantajlarını yansıtmaktadır. Parça bulma sorunu yaşatmayan araç ülkemize uygun motor hacmi ile vergi sorunu ve yakıt ekonomisi sıkıntısı yaşatmamaktadır. Malzeme kalitesi bakımından pek parlak şeyler vaat edemeyen model 50.000 TL seviyelerine ulaşılabilmektedir. Ancak bu durum 2013 gibi daha kullanılmış ve yol yapılmış örnekler için geçerlidir.

Daha düşük bütçeli takipçilerimiz buraya tıklayarak yazımıza göz atabilirler.

Opel Corsa

Corsa, B segmentinde bulunan iddialı Türk piyasası aracıdır. Oldukça tercih ediliyor olması satışını kolaylaştırmaktadır. Marka, bu modelin tercih edilirliğini yüksek yol tutuş limitleri, düşük yakıt tüketimi seviyesi ve fiyatına göre kaliteli sayılabilecek iç malzeme kalitesine borçludur. Modelin tercih ediliyor olması parça bulma sorununun oluşmamasını sağlamaktadır. Araç 2015 model civarında 50.000 TL seviyelerine ulaşılabilmektedir.

Dacia Modelleri

Dacia markası 50.000 TL seviyelerinde pek çok model sunmaktadır. Bu modellerin çoğu Dacia’nın marka özelliklerini taşımaktadır. Bu özellikler arasında arazi kullanımı ve performansı ucuza sağlamak gösterilebilir. Bu ucuzluğun sağlanması mümkün olan en düşük hacimli motorun kullanılması ve iç malzeme kalitesinin düşürülmesi aracılığıyla sağlanmıştır. Zaten zor koşullarda kullanılacak araç için düşük malzeme kalitesi kullanıcılar için sorun yaratmamakta ve ülkemizde rağbet görmektedir. Bu durum Dacia modellerinin parçalarının ülkemizde bulunmasını da kolaylaştırmaktadır.

Fiat Egea

Fiat, Egea ile eleştirmenlerin övgüsünü kazanmış 50 bin 75 bin tl arası araçlar kategorisindedir. Bu başarısını çeşitli etmenler sağlamaktadır. Öncelikle, arabanın yol tutuş – konfor dengesi beğenilmektedir. Buna motorun hevesli çalışması eşlik etmektedir. Ancak aracın motor türleri savurgan motorlar değildir. Tüm bunları uygun malzeme kalitesi ve geniş yaşam alanı takip etmektedir. Son olarak aracın sunduklarına kıyasla oldukça düşük fiyatta piyasaya sürülüyor olması, Egea’yı cazip hale getirmekte ve övgüleri toplamasını sağlamaktadır.

Toyota Auris

Auris, bir başka 50.000 – 75.000 TL arası aracıdır. Auris, Japon araçlarının taşımakta olduğu dayanıklılık özelliğini taşımaktadır. Bu sayede zaten parçaya az ihtiyaç duyan model, tercih edilme seviyesinin yüksekliğiyle parça sorununu ortadan kaldırmaktadır. Model tercih edilme seviyesinin yüksekliğini dayanıklılığı, tasarımı, yol tutuşu ve ülkemize uygun motorları aracılığıyla sağlamaktadır. Bunlarla birlikte renksiz ve dik bulunan iç mekan tasarımı, bazı kişilerce eleştirilebilmektedir.

Opel Astra

Astra, makyajlanmasının hemen öncesindeki haliyle 50.000 – 75.000 TL arasında bulunabilmektedir. Oldukça tercih edilen marka bu durumu yüksek yol tutuş seviyesi, hevesli ve düşük yakıt tüketimli motorları, tasarımı ve yüksek sayılabilecek malzeme kalitesi seviyesine borçludur. Tercih edilmesi parça bulma sorununu ortadan kaldırmaktadır. Geniş bir yaşam alanı sunan model piyasamızda büyük rağbet görmektedir.

Volkswagen Jetta

Jetta 2014-2015 model civarında 75 bin tl ye otomobiller sınıfını temsil etmektedir. Bu fiyat ve model bandında dizel ve DSG kombinasyonuyla alınabilinen araç toplum tarafından oldukça tutulmaktadır. Araç bu özellikleriyle kusursuza yakın otomatik vites performansı, istekli ve düşük yakıt tüketimli motoru ve dengesiyle konfor sağlayan kaliteli şasisiyle dikkatleri üzerine toplamaktadır. Aracın parça sorunu bulunmamaktadır.

Ford Focus

Focus 2015 modelde 75.000 TL seviyelerinde ulaşılabilir bir araçtır. Aracın performans elemanları yüksek kalitede hizmet vermektedir. Bu elemanlar süspansiyon, şasi, aktarım organları ve direksiyon hissiyatı olarak sayılabilir. Renkli sürüş deneyimi sunan ve kişileri mutlu eden araç bahsedilen model seviyesinde dizel motorlarla alınabilir ve bu durum ülkemizde ilgi toplamasını sağlamaktadır. Tercih edilen marka parça sorunu yaşatmamaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 ay önce

    Ford focus 1.6 tdi sahibiyim. Araçta herhangi bir kronik sorun bulunmamakta, oldukça seri, konforu oldukça yerinde olan bir araç. Almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum. Yakıt konusunda ortalama olarak 7 litre yakıyor. Liste gerçekten çok güzel belirlenmiş ellerinize sağlık. Araç almak isteyenlere katkısı fazlasıyla olacaktır.