1. Ana Sayfa
  2. Teknik Bilgi
  3. Amerikan Park Nedir? Nasıl Uygulanır?

Amerikan Park Nedir? Nasıl Uygulanır?

Amerikan Park Nedir? Nasıl Uygulanır?

Bilindiği üzere araç sinyalizasyon sistemlerinde en çok bilinenlerden bir tanesi Amerikan park sinyalizasyon sistemidir. Ancak ülkemizde bu uygulamanın pek yaygın olmaması nedeni ile pek çok araç sahibi bu konuda hakkında fikir sahibi değildir. Ancak Amerikan park sisteminin araçları için önemini kavramak bu sinyalizasyon sisteminin ülkemizde yaygınlaşmasını sağlayacaktır. Eğer sizler de Amerikan park sisteminin ne olduğu konusunda fikir sahibi değilseniz ve kendinize Amerikan park nedir? Nasıl uygulanır? Sorusunu soruyorsanız bu konu hakkında ufak bir araştırma yapmanız yararınıza olacaktır.

Amerikan Park Ne Anlama Gelir?

Amerikan Park sinyalizasyon sistemi, otomobilin sinyal ışıklarının sinyal verilmediği anlarda devamlı olarak yanması anlamına gelmektedir. Bu sistemin adının Amerikan Park olmasının nedeni ise bu türde bir sinyalizasyon sisteminin kullanılmasının sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde yasalar ile zorunlu olmasıdır. Dolayısıyla Amerika Birleşik Devletleri dışında bu tür bir sinyalizasyon sisteminin yasalar ile uygulamaya konmaması isminin Amerika’dan almasına sebep olmuştur. Öte yandan Amerika’da üretilen pek çok araç ve otomobilin Amerikan Park sistemi ile donatıldığını da belirtmek mümkün. Amerikan Park sisteminin öneminden bahsetmek gerekirse, bu park sistemine sahip araçların düşük ışık yollarda diğer araçlara göre daha fark edilebilir olmasını sağladığını söylemek mümkündür.

Amerikan Park Ne Şekilde Uygulanır?

Eğer sizler de araçlarınızın Amerikan Park sinyalizasyon sistemine sahip olmasını istiyorsanız, bunu gerçekleştirmek için bir kaç yolu olduğunu bilmeniz önemli bir noktadır. Bu sistemi aracınıza yerleştirmek için bir elektronik devrenin araç içine yerleştirilmesi gerekmektedir. Araç içine yerleştirilen bu elektronik devre sinyal ışıklarınız ile park lambalarınız arasında kontak kurmasını sağlayacaktır. Bunu başardığınız takdirde araç sinyal lambalarınızın en düşük ışıklı yollarda bile sürekli yandığını ve daha fark edilebilir bir hal aldığına şahitlik edeceksiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap